Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha megszüntetem a kft-met, mi...

Ha megszüntetem a kft-met, mi lesz az ingatlannal, ami a kft nevén van?

Figyelt kérdés
A kft tulajdonosa a férjem és én. Annak idején az ingatlant a kft nevére vettük meg. Most azonban szeretnénk a kft-t megszüntetni, de nem tudjuk hogyan tudjuk az ingatlant megtartani? Milyen járulékos összegeket kell kifizetni, és mennyit, az ingatlan értékét tekintve!

2022. aug. 18. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez sokmindentől függ. Anno hogyan és mennyiért lett véve az ingatlan, mennyi a könyv szerinti valamint a piaci érték, milyen adózásban vagytok, stb. Erre csak a könyvelőtök tudna pontos infót mondani. Hogy lenne megszüntetve a cég? Végelszámolással vagy felszámolással esetleg?
2022. aug. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Végelszámolással!
2022. aug. 18. 16:28
 3/3 anonim ***** válasza:
80%
Akkor a vagyonfelosztási javaslatban rendelkeztek róla és az esetleges adókat megfizetitek.
2022. aug. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!