Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Innovatív szolgáltatás vagy...

Innovatív szolgáltatás vagy termékötlet vállalkozás inditásához?

Figyelt kérdés

Kifejezetten kreatív és innovatív ötleteket keresek vállalkozás inditásához. Régóta gondolkozok saját vállalkozás inditásán, ami valóban saját vállalkozás és nem MLM vagy hasonló butaság. Az utóbbi időben szemeztem az RTL-en futó Cápák között műsor lehetőségével. Szeretnék olyan társvállalkozót/vállalkozókat találáni akiknek vannak akár még nem részletezett ötletei!


Amit rólam tudni érdemes: 19 éves fiatal nő vagyok, az egészségügyben tanulok ,védőnőnek. Szenvedéyem a fiatalok és a nők egészségével, jogaival való foglalkozás illetve a gender-kérdéskör. Egyik nagy álmom hogy a megfelelő minőségű szexuális edukáció mindenkinek elérhetővé váljon és hogy a hátrányos helyzetűek asszimilációja a társadalomba jobb legyen különösen fókuszálva a gyermekotthonokban nevelkedő és mélysegénységben élő fiatalokra akiknek nagyobb az esélyük rátérni a szerhsználatra stb.


A fent leírtakból kifolyólag elsősorban egészségügyi-szociális termékekben,szolgáltatásokban gondolkozok.

Már természetesen nekem is van egy nagyon nagy vonalokban kigondolt szolgáltatás ötletmorzsám melynek lényege az lenne, hogy digitalizációval összekötött preventív turnésorozattal segíteni a fiataolkat akár határon túl is hiszen lévén a védő szakma hungarikum, ehhez az ottani tizenéveseknek kisebb vagy más minőségű a hozzáférése. Ezt anyukákra, családokra is ki lehetne természetesen terjeszteni.


Ehhez az ötlethez nem ragaszkodok görcsösen, bármi ami társadalmi vagy egészségügyi szinten pozitív változást hozhat Önök szerint arra nyitott vagyok!



2022. aug. 22. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ha van olyan ötletünk amiből pénz jöhet akkor azt átadjuk neked itt a GYK-n ingyen? Tanulj még egy kicsit a piacgazdaságról.
2022. aug. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ok, én adom az innovatív, kreatív ötletet a vállalkozáshoz, te mit adsz hozzá, a szép ideológiádon kívül, ami még nonprofithoz se hoz eleget, nemhogy egy profitorientált vállalkozáshoz?


Amúgy sem értem, mit adna hozzá a tizenévesek életéhez egy digitalizációval egybekötött turnésorozat a védőnői szakmáról. Meg mit digitalizálnál?

2022. aug. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem, ezt nem részleteztem, de természetesen ezt úgy gondoltam hogy üzenetet írnak nekem itt, folytatjuk a beszélgetést egy jobb platformon és utána személyesen beszélünk az ötletről. Ezután esetlegese szerződést kötünk, hogy én ezt X összeggel honorálom és társvállalkozóként belekezdünk. Azért írtam magamról ennyit, mert nekem fontos lenne, hogy ez a projekt minden részvevőnek a "szerelemgyereke" legyen. Ha csak egyszerüen jó ötleteket szeretnék, akkor beütném googleba,hogy "best business ideas at 2022" és kijönne minden ami most divatos, a kölcsönző rendszerek, minden ami web...,minden ami zöld. Itt nem az ingyen ötletek a lényeg, itt az enyémhez hasonló értékrenddel gondolkozó emberek megtalálása és a közös munkára törekvés a lényeg. Ha valakinek az biztonságérzetet nyújt, arról is lehet papírt írni hogyha azt mondom "ez az ötlet nem illik bele az én elképzeléseimbe" akkor kijelemtem, hogy késöbbiekben az ötletet egyedül vagy mással fel nem hasznlálom belőle hasznot nem termelek. :)
2022. aug. 22. 18:44
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves 2!


Nem a védőnő szakmáról hanem azokról a témákról amelyek a védőnő hatáskörébe tartoznak. Pl. célcsoportként fókuszált workshopok. A digitalizát része pedig egy ezekkel foglalkozó app, vagy weboldal lehetne, amihez hozzáférhetnek a tanárok, szülők, fiatalok. hogy ezek a workshopok, brain-dumping alkalmak ne papírral és fejenként egy tollal zajlanak hanem innovatívan, az internetet felhasználva ami leköti őket jobban.


itt nem a fiataok lennének azok akik profitot termelnek hanem az intézményekés a rendezvények akik (társ)előadóként meghívnának minket.


e-tananyagokat, e-bookokat, stb is lehetne árulni Ha egy applikációért amibe be tudod írni napi hány órát tanulsz lehet kérni pénzt úgy érzem ezért is.

Vagy akár egyfajta közvetitő kp. terhes nők számára hogy melyek a magánklinikák vagy bábák akikhez érdemes menni.

Szociális olalon elindulva táborcsomagok hátrányos helyzetű gyerekeknek.


Vagy csak innovatív menstruációs vagy fogamzásgátló termékek amelyek nem elérhetőek jelenleg még magyarországon.

2022. aug. 22. 18:57
 5/14 anonim ***** válasza:

4, még egyszer: ez annyi profitot nem hozna, hogy 0-ra kijöjj!


Az iskolák a fűtést nem tudják kifizetni, gondolod appokat vesznek meg tanácsadókat hívnak pénzért olyan témákban tinikhez, ami egy 6 évest nem köt le?


De legyen igazad, ha ebben van pénz, akkor indíts egy youtube csatornát és kezdj bele! Ha egy év alatt eléred az 5000 feliratkozót, akkor vágj bele a vállalkozásba!

2022. aug. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem húzz le pár évet a gyámügynél, aztán döntsd el, mennyire szeretnél vég nélkül bullshitelni workshopokról meg turnékról!
2022. aug. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves 6! Én neveőszülőknél vagyok és tervezek majd a gyámügynél is dolgozni! Úgy érzem pont a kiégett alkalmazottak is az egyik probléma ami a gyerekeken csattan.
2022. aug. 22. 19:24
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te is ki lennél égve, ha leszarnák a munkádat és minimálbért keresnél
2022. aug. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

'társvállalkozóként belekezdünk.'


Nekem ebben mi a jó ahhoz képest, hogy magam valósítom meg az ötletem?

2022. aug. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
van egy minimális kedzőtőkém és kapcsolataim pl gyermekvédelemben, más védőnőkkel és szervezetekkel. Szeptembertől pedig tagja leszek a magyar védőnők egyesületének mint tanuló. Szintén, tudományos diákköri tevékenységet is szeretnék végezni. Úgy érzem a védőnői hivatás kifejezetten egy olyan, amelyet kevesen tanulnak,folyamatosan up-to-date-nek kell lenni és szociálisan érzékenynek.
2022. aug. 22. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!