Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahhoz, hogy IT contrac...

Mi kell ahhoz, hogy IT contractorként vállalhassak munkát?

Figyelt kérdés

Ez mit jelent pontosan? Azt, hogy van egy egyéni vállalkozásom? Milyen vállalkozási formára van szükség? Mekkora költségei és adminisztrációja van? Gondolom contractorként külföldre is gond nélkül mehet a munka - abban az esetben is itthonra fizetem be a jövedelemadót? Stb.


Megéri ebben a formában IT munkát végezni? (Jelenleg is az IT-ban dolgozok, szoftverfejesztőként, csak alkalmazotti státuszban.)



#IT #contractor #konktraktor
2022. aug. 24. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Megéri ebben a formában IT munkát végezni? (Jelenleg is az IT-ban dolgozok, szoftverfejesztőként, csak alkalmazotti státuszban.)"


Ket esetben eri meg:

a) mindenkeppen Magyarorszagon akarsz maradni

b) nem akarsz Magyarorszagon maradni, de nem tudsz bekerulni top cegekhez


A b esetben a pontos feltetelektol fugg, hogy a contractorkodas vagy az alkalmazotti pozicio eri-e meg jobban.

2022. aug. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Azt, hogy van egy egyéni vállalkozásom?"

Igen.


"Milyen vállalkozási formára van szükség?"

Ezt a könyvelőddel együtt kell eldöntened. Eddig a KATA nagyon megérte még a 40%-os büntetőadóval is, de hogy most mi a legjobb, azt nem tudom.


"Mekkora költségei és adminisztrációja van?"

Költség nem sok, adminisztrációt meg rábízod a könyvelőre.


"Gondolom contractorként külföldre is gond nélkül mehet a munka"

Igen.


"abban az esetben is itthonra fizetem be a jövedelemadót?"

Igen, hiszen hazai vállalkozásod van.


"Megéri ebben a formában IT munkát végezni?"

Megérheti, de mérlegelni kell.

2022. aug. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%

Megeri.

egyeni vallalkozokent is de akar kftvel is csinalhatod, celszeru eloszor megkapni egy ajanlatot es csak utana inditani ceget. Koltseg adminisztracio bevetel fuggo, de a legtobben minimalberrel jelentik be magukat es osztalekba veszik ki a penzt a cegbol. Igen, contractorkent foleg kulfoldre szoktak dolgozni. Nagyon jo abban az esetben ha magyarorszagon akarsz maradni de "nyugati fizetest" szeretnel keresni. Igen itthon adozol.

En mar lassan egy eve vagyok contractor, itteni fizetesem elotte netto 1 volt, most tobb mint duplajat keresem contractorkent ugy hogy szinte olyan mintha alkalmazott lennek ( ertsd, betegszabadsagra vannak szant napok, van 22 szabadnap, unnepek kozul az amcsi unnepek meg vannak adva, kapok reszvenyeket, csapatepitesekre jarunk kulfoldre )

2022. aug. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!