Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Induló vállalkozás hirdetésébe...

Induló vállalkozás hirdetésébe mennyit érdemes befektetni?

Figyelt kérdés

Egy újonnan induló informatikai vállalkozásnak mennyit érdemes fordítani a fizetett netes hirdetésekre? Például kezdésnél 20-30ezer Forint, utána minden ügyfél illetve haszon 10%-a például?

Mi az ami reális és hasznos és mi az ami már felesleges?



2022. aug. 30. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Volt egy csoporttársam, aki otthagyta az OKJt, mert volt már egy ilyen szakmája, és csinált egy vállalkozást. Kiment szervizelni házhoz számítógépeket. Beszéltem vele, havi 200 ezret ráköltött, és egy nap alatt visszajött az ára. Nem sokkal ezután nyitott egy üzletet is a belvárosban, szóval most már árul dolgokat, szerel, megvannak az alkalmazottai stb. Úgyhogy kb 2 hónap alatt elérte, hogy lett egy üzlete. Szerintem minden a hirdetéseken múlik ma már.
2022. aug. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Egy kezdő vállalkozás sikere csak ezen múlik. Marketinget nyomatni ezerrel, helyi sajtóban, helyi FB csoportokban, osszák az emberek.

A Heineken magát úgy határozta meg, hogy ők egy marketing vállalat akik történetesen sört adnak el.

2022. aug. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor azt mondjátok érdemes bármennyit belefektetni, mert meghozza az eredményt?

Illetve hol érdemes még hirdetni? Google, Facebook, Instagramon kívül milyen oldalak vannak ahol még érdemes?

2022. aug. 30. 09:38
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

3 google meg fb hirdetéseket told. Esetleg az instagrammot is, nem tudom milyen vállalkozásod van pontosan. De azt nézd meg, hogy hol van jelen a célközönség. A marketing ugyanolyan befektetés, mint mondjuk egy fényképezőgép az én fotós vállalkozásomba


1 voltam

2022. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Nem az a legfontosabb kérdés, hogy mennyit költesz marketingre, hanem HOGYAN. Ha olyan módon költöd el a 200 ezer forintod, hogy rövid tavon megtérül, akkor az egy eredményes hirdetés, de ha olyan módon költöd el, hogy egyetlen üzletet sem hoz, akkor az meddő hirdetés, csak költöd a pénzt feleslegesen. Ennek minősített esete amikor jönnek az ügyfelek, csak nem a hirdetés miatt, viszont te erre rá sem jössz, hogy nem is azért van.


Először be kell lőni ki a cégcsoport, miért pont téged akar választani, hol és hogyan találod őket meg és milyen módon tudod őket megszólítani.


Az első beruházásod Wolf Gábor: Kisvállalati marketing bibliája legyen, ami megismerteti veled a marketing alap fogalmait, szempontjait, módszereit. Aztán nézz utána hogyan kell hatékonyan hirdetni a FB és egyéb felületeken. Nem fogsz konyhakész rád szabott mintákat kapni, de megismered az alapelveket, szempontokat, ami alapján meg tudod hozni a saját döntéseidet.

2022. szept. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4%

Köszönjük a hirdetést Gábor, már az instán sem volt hatásos.



Kérdező, ilyen kurzusokra nem kell befektetni, lehúzás. Amint meglesz néhány jó munkád, és beindul, már magától fog menni a dolog

2022. szept. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!