Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Swàjc-ban meglehet csinàlni...

Swàjc-ban meglehet csinàlni hogy egy személy aki svàjci àllampolgàr indít egy vàllalkozàst és àtruhàzza ràm? Bagy alapból résztulajdonos Ként alapítja meg?

Figyelt kérdés
Na most a szituàció a következô, szeretnénk egy vàllalkozàst indítani svàjcban, de hogy ezt megtehessem sok minden kell és valóban ott csak egy svàjci àllampolgàr kezdhet vàllalkozni egyszerûbb módon, viszont van ott egy ismerôs aki mar 10 éve ott él és àllampolgàr, így meglehetne oldani hogy ô ott megalapítja a vàllalkozàst és beszàllítunk neki? VAGY ott megcsinàlunk mindent de, akkor szeretném hogy én legyek a cég tulajdonosa nem pedig ô, hogy véletlenûl se tudjon vissza élni ezzel, szóval megoldani hogy én legyek a tulajdonos meg ha ô is alapítja ezt meg, magyarként. Bàrki aki jàrtas a témàban a segítséget szívesen fogadom. Meg akàr abban is mennyi szàzalékot illik a cégbôl adni. Nyílvàn sokmindentôl függ de pont ezért keresnek egy hozzàértôt. Szóval üzeneteket is szívesen fogadok.

#Svàjc, #Vàllalkozàst, #Buisness, #Beszàllítàs,
2022. szept. 3. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. Ahhoz a svájci törvények érvényesek.

Persze, innen lehetsz beszállító, vagyis szerződhet, kereskedhet veled.

De magyar állampolgárra, ahogy te szeretnéd, nem ruházhatja át.

Aztán meg ott adózzál. 😃

Szóval, minek neked ahhoz Svájc? Vállalkozz itthon, svájci befektetővel.

2022. szept. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez kicsit furcsa, miért ne lehetne? Hisz a te céged a te tulajdonos miközök hozzá hogy te kivel partnerkedsz, vagy ruhàzod àt?
2022. szept. 4. 09:19
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg a màsik hogy azért nem mert nemakarok vàmot fizetni, és svàjcból elindúlva sokkal jobban mûnködne ez a dolog. Szóval akkor hogytudnàm ezt ísgy megoldani, élelmiszereket gyàrtunk Amit ott is le tudnànk gyàrtani megvan a frencsàjz weboldal minden de, valahogy csakmegtudjuk oldani hogy svàjcból induljon ez az egész.
2022. szept. 4. 09:26
 4/6 anonim ***** válasza:
A nagy Swàjc-i barátod menjen utána Swàjc-ban. Innen Mo-rol miért kellene a swàjci jog és adórendszert, kiskapukkal együtt ismerni?
2022. szept. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt leginkabb a temaban erdekelt svajci baratod tudja elintezni. De ha ö egy ceget alapit, akkor az több tizezer CHF-ba kerül- a kedvedert ezt ki fogja fizetni, vagy te fogod neki kifizetni? Ugy latom az irasodbol a bizalom kettötök között nem tul nagy! Szoval Finger weg!
2022. szept. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Üdv Svájcból! A vámot akkor is ki kell fizetned ha svájci cégként importálsz ide, akkor is ha magyar cég exportál. Ennek a céghez semmi köze, csak az áruhoz. Vagy itt akarod legyártani? Az alapanyagra is kell vám ha nem itt veszed meg, és akkor az itteni alkalmazottakat is ki kell fizetned. Csak összehasonlításképp, egy takarítónak is min. bruttó 4000 CHFet kell fizetned.


Céget alapíthatsz magyar állampolgárként is, nekem is volt amíg csak az voltam, de itteni lakcím, tartózkodási engedély akkor is kell.


Nem értem igazán minek neked ehhez svájci cég. Marha sokba kerül és szerintem semmi előnnyel nem jár neked. Ha el tudod it adni a termékedet akkor a vámot és szállítást beleépíted az árba, ennyi. Magyar olcsó munkaerővel meg a svájci 4x-5xös árakkal simán bele kell férnie ha van kereslet a termékedre.

2022. szept. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!