Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Őrző-védő/behajtó, vagy...

Őrző-védő/behajtó, vagy kamion fuvarozós céget érdemes indítani?

Figyelt kérdés
Ezek érdekes dolgoknak tűnnek. Főleg az előbbi, de gondolom ahhoz sok kapcsolat kell. Mennyire reális Magyarországon, hogy ilyen céget indítson az ember? Tegyük fel a tőke 120-150 millió forint.
2022. szept. 7. 23:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát az őrző-védő téma itthon tipikusan szürke zóna. Alvállalkozói szerződések jobb esetben, rosszabban pedig bejelentéssel trükközés meg borítékba fizetés. Én már csak a gondolatától is érzem a NAV lihegését a tarkómon, az meg külön nem tetszik, hogy itt milyen ügyfelekkel és munkavállalókkal kéne együttműködni.


A kamionos dologot meg azért nem tudnám jó szívvel ajánlani, mert ehhez első blikkre ez a pénzösszeg édeskevés.


Mondjuk a fontos inkább itt az lenne, hogy mégis mihez értesz? Ha egyik témához sincs semmi közöd, akkor miért gondolod azt, hogy neked erre egy vállalkozást kellene felhúznod? 150 millió nem olyan nagy pénz manapság sajnos, ez mondjuk 2-3 takaros budai panellakás ára...

2022. szept. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Őrző védő annyi van mint égen a csillag...ráadásul nehéz "versenybe" szálelni a nagyokkal akik már 20 éve a pályán vannak


A másik jobban hangzik!


Ez az én véleményem

2022. szept. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2 igen ettől féltem



1 a szürke zónával nekem nincsen bajom, nem akarok semmi illegálisat csinálni.

Amúgy néhány kamiont venni, alkalmazottakat felvenni, és szállítani amit kell, ahová kell. Így van, 150 nem sok, de nem akarok egy vállalkozásba tenni mindent (még ennyi van kb). Aztán ahogy növekszik a vállalkozás úgy lehet újabb meg újabb kamionokat venni. Vagyis gondoltam, hogy így lehetne. De gondolom akkor hülyeség.

2022. szept. 8. 00:41
 4/9 anonim ***** válasza:

#1 édes kevés? Szerintem meg még bőven több is mint ami kellene ... tekintve hogy már jó sok éve senki sem vesz 30 millió forintért kamionokat, minden cég csak bérel, és akkor beraksz 3 milla kauciót 1 járgányra és utána 1-2 évig fizeted a havi 800 ezres törlesztő részletet, és még csak szervizre sem kell költened semmit.


De viszont oda is kapcsolatok kellenének, mert szar fuvarokat minden sarkon találsz, és itt nem csak a munka jellege olyan, hanem a fizetség is, a zsíros melókért nagyon nagy sorbaállás van, és mindig van konkurencia aki olcsóbban elvállalja... Nem tudom van-e kedved meg ideged ezt az utat végigcsinálni :D

2022. szept. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, a behajtások meg őrzés védés jobban érdekelne :D
2022. szept. 8. 23:16
 6/9 anonim ***** válasza:
nem vagyok szakértő a témában, de szerintem nem létezik az a fajta behajtás mód amire te gondolsz, mármint legálisan :D Mert általában 60 kilós ügyvédek szoktak behajtással zaklatni és ha nem megy a megegyezés akkor bíróság lesz belőle max, és nem a 120 kilós dagadt ogli-g imitátorok kopogtatnak kisbaltával :D
2022. szept. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nagyon azt érzem, hogy a pénzes apuka meghalt vagy megdobta a csemetéjét egy valag pénzzel és az most nagyon maffiásat akar játszani.

Tudod mit mondok neked? Képezd magadat. Tanulj nyelvet, fizesd be magadat akár külföldi képzésekre. És ne gyakorin írjad, hogy mennyire imádnád a behajtást, miközben láthatóan lövésed sincs róla, hogy ez hogy megy a való világban.

2022. szept. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ezt itt kell megkérdezed tökmindegy melyiekt alapítói, nem fog menni.
2022. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
9! Hónapja keresünk kamionsofőrt... Havi átlag 1 jelentkező akad, akiknek a fele a "castingon" kipontozódott ( konkrétan tolatni nem tudtak, bemindenezve jöttek interjúra stb) a maradék pedig vagy elfelejtette felvenni a munkát ,vagy pár hét múlva odébbállt.
2022. szept. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!