Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Most a válságban lehetséges...

Most a válságban lehetséges sikeres webshopot indítani vagy lehetetlen?

Figyelt kérdés
Webshop üzemeltetők mit tapasztaltatok, a korábbiakhoz képest vissza esett a forgalom az elmúlt időszakban vagy nem?

2022. okt. 6. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj hogy ezt mondom, de már az baromi sokat elárul a képességeidről, hogy ezt a kérdést sikerült úgy feltenned, hogy nem nevezted meg milyen jellegű áruval szeretnél kereskedni.


Én designer zoknikat árulok, nálam visszaesett a kereslet. Egy barátom háztartási kényelmi elektronikai cikkeket, nála megugrott a kereslet. Akkor most szerinted mi a válasz a kérdésre, visszaesett a forgalom, vagy nem? Hát van, akinek igen, és van, akinek nem, attól függ, mit árul.

2022. okt. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 Egyelőre csak arra vagyok kíváncsi, hogy általánosságban hogyan állnak a dolgok. Tudom hogy minden terméknél más és más, de nem konkrét termékre vagyok kívncsi.
2022. okt. 6. 19:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Értettem már elsőre is, ezért írtam, hogy általános válasz nem létezik a kérdésre, azt ne keresd.


Ha az a kérdésed hogy jobban meggondolják-e az emberek mostanában hogy mire költenek, akkor arra nyilván az a válasz hogy igen, és ez érvényes a közértre, a fodrászra, az autószalonra, meg a webshop-ra is.

2022. okt. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, van ami megy van ami nem. Ha jol csinalod sikeres leszel
2022. okt. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igaz olyan célcsoportot kell megtalálni amin annyira nem tudnak spórolni az emberek.
2022. okt. 6. 19:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban ugyanúgy hasítanak, ahogy eddig HA ért hozzá a tulajdonos. HA NEM ért hozzá, akkor általánosságban ugyanúgy veszteséges lesz, ahogy eddig is az volt.
2022. okt. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Csak gondoltam hogy a válság miatt talán visszább fogták az emberek a vásárlást. Bár ez inkább talán a fizikális boltban jellemző, neten ahol egy gombnyomás túl nagy a kísértés.
2022. okt. 6. 19:54
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azon törném a fejem, hogy mire van megnövekedett igény, aztán játszanám a profit a kiszolgálásukban. Idővel persze már nem volna mit eljátszani. :)
2022. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Csak gondoltam hogy a válság miatt "

Voltál már nagyáruházban szombaton délelőtt? És úgy láttad válság van? És egyedül voltál az egész áruházban? Mert ahol én jártam, ott dugig volt...

2022. okt. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogy kinek mennyire működik, azt nagyban befolyásolja, hogy mit és főleg hogyan árul.


"Csak gondoltam hogy a válság miatt talán visszább fogták az emberek a vásárlást."


Így van, sokan jobban megnézik mit, mennyiért és hol vesznek meg.


"Bár ez inkább talán a fizikális boltban jellemző, neten ahol egy gombnyomás túl nagy a kísértés."


Szerintem tévedsz. Pont, hogy a weben jobban látszik, mi mennyibe kerül, könnyebb összehasonlítani az árakat más boltokéval, kevésbé/máshogyan hatnak az impulzus döntések, mint egy fizikai boltban, ahol meglátod a polcon és megveszed, nem töprengsz, nem hasonlítod annyira össze más bolttal az árát - nem utolsó sorban érzed az illatokat, esetleg kóstoltatnak is veled, ami hozzájárul, hogy kiiktassa a mérlegelést. Menet közben nem mindenki számolja, hogy hol is tart a végösszeg. Amikor a pénztárnál szembesülsz a végösszeggel, akkor meg már nem fogsz otthagyni dolgokat.


Webshopnál inkább képes vagy másik ablakban más boltban ellenőrizni az árakat, elmenteni a kosarad, vagy terméket a kedvencek közé és később visszajönni, stb. Ezekre persze remarketinggel, határidős akciókkal, árukapcsolásokkal, ingyenes szállítással, egyéb kedvezményekkel és más trükkökkel lehet hatni, de alapvetően szerintem webshopnál sokkal inkább befolyásolja a döntést az ár, mint bármi más.

2022. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!