Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vissza nem térítendő pályázati...

Vissza nem térítendő pályázati támogatás kezdő grafikus vállalkozásnak: van esélyem pályázatíró nélkül?

Figyelt kérdés
Hardverekre költenék, már ha van ilyen pályázat

2022. okt. 25. 15:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

10. Weboldalkészítéssel, marketing szövegírással és grafikákkal foglalkozom, online dolgozom. (annak ellenére, hogy telített a piac mindhárom szakmában és csak pár éve kezdtem) Viszont kérlek ne adj a kérdezőnek ilyen rossz tanácsot.. Sosem voltál vállalkozó, igaz? Nem a te félelmeidet kell ilyenkor átadni.


Egy vállalkozásnál nem csak a tehetség számít, hanem sokminden más is. Pl hogy hogyan képzi az árait, mennyire hamar tud szert tenni normális ügyfélkörre (tehát aki ki is fizeti vagy nem húzza egy évig a munkát), mikorra lesz ismert a piacon, mennyire erélyes, van-e covid, lezárások, infláció, melyik szektort vágja tönkre épp a kormány (lásd napelem legutóbb) stb. Még az is számít, hogy B2B-nek vagy B2C-nek dolgozik. A B2C-ben többen vannak és megbízhatatlanabbak, a B2B ügyfelek kevesebben, de megbízhatóbbak. Ez pedig mind befolyásolja a bevételeket és igenis ez egy rögös út. Hol jobb, hol rosszabb lesz a bevétel. Ugyanis a piac is egyenetlen. Ez nem egy alkalmazotti állás, ahol mindig minden ugyanaz lesz.


A covid alatt pl nekem is elég necces volt, hogy nem húztam le a rolót. Ugyanis főleg turisztikai ügyfeleim voltak, akiknek nagy része abbahagyta a vállalkozást. Akkor tehetségtelen voltam? Nem hiszem, ugyanis csak éppen "rossz" szektornak dolgoztam be. De ez is a vállalkozás szépsége, hogy egyik napról a másikra kialakíthatod, hogy más szektorra dolgozol. Persze ehhez tervezni kell, nameg idő kell hozzá, hiszen az új szektor még nem ismer.


Ez a kétkezi munka meg már a fülemen jön ki. Szellemi munkával sokkal jobban keresek azoknál, akik ezt szajkózzák... Amúgy én is dolgoztam kétkezi munkát, de a szellemi munkában érzem magam otthonosan.

2022. nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Fejleszted a weboldalakat, vagy ilyen kész sablonokkal gyártod?
2022. nov. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!