Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vidéki fotósok! Ti mennyiért...

Vidéki fotósok! Ti mennyiért vállaltok egy órás családi fotózást?

Figyelt kérdés

Budapesten szoktam leginkább vállalni, de néha a szülővárosomból is keresnek fotózással kapcsolatban. Sosem tudom, hogy milyen árat mondjak, mert úgy érzem, hogy "túl sokat" kérek. Amikor ugyanazért a csomagért Budapesten 35 ezret kértem el, vidéken 15 ezret kértem volna, de azt is sokallták és végül nem jöttek és ez többször is előfordult, de mindig csak vidéken.


Mindenképp szeretnék élni a vidéki fotózás lehetőségével is, attól függetlenül, hogy Budapesten sokkal többet el tudok/merek ezért kérni.



2022. nov. 30. 11:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Az attól függ, hogy hány retusált fotó a megállapodás, vagy hogy kérik-e a nyersképeket, stb.
2022. nov. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
Hát én 100k alatt biztos nem moccannék oda, meg foglalkoznék velük. De te tudod hogy megy a bolt.
2022. nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Itt most pl egy egyszerű karácsonyi családi fotózásról van szó, kb 25-30 képet adok át. Ha elhívnak bárhol az országban ugyanúgy a budapesti árakat számolom fel, viszont a szülővárosomban valamiért ezt annyira nehezen teszem, plusz nem is keresnek annyira, mióta megtudták, hogy mennyiért csinálom, pedig a sokkal olcsóbb verziót mondtam. Kisvárosban az ismerősönek sokkal nehezebb nagy árat mondani. Szeretnék otthon is dolgozni, többet is tudnék a családommal lenni, ráadásul ott tervezek stúdiót kialakítani.

Egyáltalán nincsenek tisztában a felszerelés árával, az utómunkával, nyilván csak a kattintgatás részét látják.

2022. nov. 30. 12:52
 4/22 anonim ***** válasza:
40+utiköltség a minimum.
2022. nov. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

1 !


Nyersképet megrendelő sosem kaphat!


Ez alap!


Te fotós vagy egyáltalán?

2022. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Esküvőn szokták kérni pl. De arra olyan árat mondok, hogy még soha senki nem kérte végül :) Így én nem tiltom, csak olyan árat mondok rá, amit úgysem fizetnek ki.
2022. nov. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rossz úton jársz az árazással. Nem annyiért kell dolgozni, amennyit “szokás” elkérni, hanem amennyiért neked megéri. Ehhez persze meg kell találni azokat az ügyfeleket, akik képesek és hajlandók is megfizetni a te árszínvonaladat és ezek lehet, hogy nem az eddigi ügyfeleid lesznek. De ettől még annyiért kell adni a munkádat, amennyiért neked megéri, nem amennyit ők akarnak fizetni érte.


Számold ki, hogy neked mennyibe kerül amit csinálsz, milyen árak mellett tudod kigazdálkodni a tevékenységedet és annyit kérj, amennyiből kijön, amennyiért neked megéri. Ha nem éri meg, akkor meg nem kell dolgozni, mert önmagad károsítod meg. Szomorú, ha valaki nem engedheti meg (vagy nem éri meg neki) a te árad kifizetni, de akkor ő nem a te ügyfeled. Ha nem tudod kitermelni az érte tőled elkért árat, akkor te olcsóbban kapod a gázt, villanyt, fényképezőgépet, autót?


Ez egyáltalán nem függ attól, hogy vidéken, vagy Budapesten dolgozol, mert ugyanazt a felszerelésed kell kitermelned. A rezsid sem attól függ, hogy hol dolgozol, hanem hogy hol élsz. Ha az otthonod Budapesten van és még el is kell menned vidékre, akkor az útiköltséggel még drágábbnak is kell lennie a vidéki munkádnak, mert az utazással neked többe kerül oda eljutnod. Igen, ezzel hátrányban vagy a helybeli fotósokkal, mert nekik nem kerül útiköltségbe, hogy oda jussanak. Neked ugyanez az előnyöd ott ahol te laksz.


Néhány hasznos link a témában:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. dec. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Baranya megye, hatvanezer forint egy családi fotózás (bár ez általában nem pont egy óra).
2023. jan. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a cég kezdi "beárazni" az országot.


Max annyit tudsz tenni, hogy te többet adsz ugyanezért a pénzért, vagy nagyobb felbontásban.


Itt is el fog szabadulni a szabadrablás amióta már nem végzettségköteles a tevékenység...

2023. jan. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
2023. jan. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!