Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » "Prémium éves" pedagógus...

"Prémium éves" pedagógus vagyok. Maradhatok-e mellékfoglalkozású egyéni vállalkozó oktatási, módszertani feladatok ellátására?

Figyelt kérdés
Eddig egyéni vállalkozói igazolvánnyal tudtam dolgozni különféle pályázatokban, nyári táborokban, a felnőttoktatásban. A könyvelőm szerint ez tovább így nem lehet, mert az új munkaszerződésemben csak 12 óra a munkaidőm, és így nincs 36 órát meghaladó munkaviszonyom. Az nem számít, hogy továbbra is a volt intézményemben vagyok közalkalmazott. csak éppen határozott idejű szerződeéssel.
2010. okt. 1. 06:34
 1/1 anonim válasza:

Kedves Kiíró!


Sajnos én nem tudok választ adni, bár engem is érdekelne majd a válasz. Viszont lenne egy kérdésem, amire tudnál szerintem választ adni. Az évben befejezem az egyetemet, és majd ugye elhelyezkednék mint iskolai pedagógus (amúgy nyelvtanár).

Olyan kérdéseim lennének, hogy jelenleg mennyi az alap óraszám egy iskolában?Ha jól emlékszem felemelték 22 ről 28ra. Nos szeretnék emellett ha sikerült munkát találnom egy kisvállalkozást indítani KATÁban. Ez az óraszám ha főállású vagyok is csak teszem fel 28 nak számít? Mert kisvállakozásnál nem mindegy hogy 36 órát meghaladó e a főállás vagy nem. Mert ugye adózás szempontjából nem minden. Illetve hogyan tudnám megoldani akkor, hogy esetleg ez 36 óra legyen? Csak mert láttam, hogy te is dolgoztál pályázatokon keresztül felnőttoktatásban, nyári táborokban.


Válaszodat előre is köszönöm.

2015. ápr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!