Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kezműveskednék kicsit a...

Kezműveskednék kicsit a szabadidőmben. Szeretnék eladni is belőle. Merre induljak ez ügyben első körben?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyesen vagyok, de álományban vagyok a munkahelyemen. Nagyon jó a kézügyességem, van egy csomó ötletem amit szeretnék megvalósítani. Gyertyaöntés, dísztárgyak, ajandékok készítése. Szeretném ezeket a késöbbiekben értékesíteni, különböző platformokom pl, meska, etsy stb... piacozni is szívesen mennék, vásárokba esetleg. Persze ez még a jövő titka, hogy sikeres lesz-e a dolog, de első körben mire van szükségem? Adószámot kell gondolom igényelnem, veszek egy számlatömböt, nyugtát és aztán mehetek árulni? Könyvelőre szükségem lesz? Miket kell fizetnem magam után, ha ez csak egy mellék tevékenység lenne? Hogyan adózom utána? Köszönöm, ha valaki jártas ebben és válaszol, esetleg ellát tanácsokkal.

2022. dec. 21. 01:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Könyvelő.
2022. dec. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Erre így egyértelműen nem lehet válaszolni. A könyvelő is kérdéseket fog még feltenni, azután mondja el a variációkat, amikből választhatsz.

Tehát első körben egy könyvelő. Pár ezer forintért felvilágosít, a tájékoztatás kérése nem kötelez vele kapcsolatban téged semmire a jövőre nézve.

2022. dec. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!