Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ti, akik vallalkozok vagytok,...

Ti, akik vallalkozok vagytok, irtatok az elejen uzleti tervet es ha igen, egyedul vagy segitseggel?

Figyelt kérdés

Hogyan erdemes nekikezdeni?


Konkret szitu: van egy illeto, aki tamogatna, nem bank es nem egy vadidegen befekteto, annyit kert, hogy szedjem ossze neki erthetoen, mirol van szo, es eldonti.

Szeretnek egy normalis, atgondolt anyagot odaadni neki.


2022. dec. 23. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Írd le mik a terveid, és ezeket hogyan tervezed megvalósítani. Minék konkrétabb és biztosabb annál jobb.
2022. dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem csináltam, de én főállás mellett kezdtem vállalkozni. Olyan hamar kinőtte magát, hogy nem is kellett üzleti terv. Nyilván nem fejetlenül csináltam, átgondolt lépések voltak, de nem konkrét üzleti terv.

Amúgy megrendelésre csináltam pár üzleti tervet, azt tanácsolom hogyha nem értesz hozzá, akkor vonj be szakembert.

2022. dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem, mivel nem volt vesztenivalóm, a kezdeti tőke minimális volt, amit saját zsebből fizettem.
2022. dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Kövess egy mintát.


De igazából én egyik cégemhez sem csináltam üzleti tervet. Az egyik egy kis tanácsadó-oktatócég, ahol már évek óta bejáratott kliens bázisom volt szabadúszóként, kb úgy kezdtem el hogy havi 3M forint feletti bevétel garantált volt csak az én munkámért, plusz volt két pályázat meghivásom nagyobb halakkal közösen.


A másik cég az bonyolultabb, ott szoftveres szolgáltatásokat fejlesztünk, és tanácsadóként dolgozunk be kutatásokba, szóval kicsit hullámzóbb. De ott is minden kollégának megvan az egzisztenciája, és ez olyan mellékes.

2022. dec. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Elobb volt meg a munka mint a ceg... Igy smemi kockazat nem volt
2022. dec. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%
nem csináltam üzleti tervet a cégemhez. fodrászatom van, arra mindig nagy a kereslet, már az első hónapokban többmilliós forgalmam volt
2022. dec. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!