Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan, milyen irányba kéne...

Hogyan, milyen irányba kéne fejlődnöm/tanulnom, hogy azokat a "találmányokat"/ réspiaci dolgokat-meglátásokat, meg tudjam valósítani amiket kitaláltam, kitalálok ?

Figyelt kérdés

Megfogalmazni sajnos nem tudom túl jól, hogy mire gondolok, mert azon kívül, hogy van pár olyan ötletem, amiben látok annyi fantáziát, hogy érdemes lenne (legalább csak) kipróbálni, hátha bejön, azon kívül nincsen semmi tapasztalatom, tudásanyagom az üzletről, hogy mi hogyan működik.

Ha akarnék csinálni egy vállalkozást, akkor azt hogyan érdemes, mikre kell odafigyelni, hogyan kell egyáltalán nekikezdeni stb...

Van legalább 4 olyan ötletem, amit még sehol sem láttam megvalósítva, mindegyik teljesen más irányban természetesen, de sajnos semmi ötletem nincs ahhoz, hogy hogyan kéne bárminek is nekikezdeni.

Időm már volt rajta eleget gondolkozni, hogy mit mivel, a részleteket próbáltam kidolgozni, de az elinduláshoz nem tudom mi kéne.

Milyen irányba kell mozdulnom, hogy a vállalkozásokhoz, az üzlethez valami közöm legyen ?

Egyelőre csak érettségivel rendelkezem.

Abba kellett hagynom az iskolát és most melózok csak, viszont szeretném valahogy kamatoztatni az ötleteimet.

Még fiatal vagyok, az üzlethez sajnos sosem volt közöm, érdekelne, hogy milyen tanfolyam/iskola létezik, ahova érdemes menni, ahol olyan tudásanyagot lehet elsajátítani, ami már boldogulni is lehet, nem csak egy papírt kapok arról, hogy na most már lehet vállalkozásom...

Hasznos tudást szeretnék szerezni.


Köszönöm szépen!



2023. jan. 4. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Ötletekkel tele a padlás. Piackutatás és pénzügyi terv után kiderül, hogy miért nincsenek megvalósítva.
2023. jan. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon veszélyes azt hinni, hogy a jó ötlet az, amelyikre még nincs példa a piacon. A realitás az, hogy abban nincs pénz. Rengeteg okos üzletember számtalan vállalkozása megy a világban, ha lenne benne pénz, valaki már csinálná. Ne lepődj meg, ha bukás lesz mindegyikből. Ez lesz az oka. Az igazán piacképes ötletek azok, amelyekre van már néhány példa, de tudnád még jobban csinálni, valamiben jobb tudnál lenni, mint a versenytársak, lásd Facebook kontra iwiw, vagy a rengeteg hamburgereshez képest a McDonalds volt annak idején. Ott már nem volt kérdés a piaci igény, a megvalósításon lehetett még bőven finomítani. Piaci igényt lehet teremteni ott, ahol nincs, csak baromi nehéz és költséges dolog, és abszolút nem biztos a megtérülés (ami vállalkozói szemmel nézve elvetendő).


Amúgy el tudsz kezdeni otthon is tanulni, ajánlom ezt alapozásnak: [link]

2023. jan. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Sztem nem iskola kell neked, hanem tapasztalat.

Ilyesmit ami neked kell nem suliban tanítanak.


Egyébként minden ötlet sikerre vihető, csak elegendő energiát és pénzt kell beletenni.


Jó példa erre az icetea.

Amikor elkezdtek árulni mindenki furán nézett, hogy tea ennyiért? Dehat az csak víz meg egy kis teafű.

Aztán sok marketing, kitartó piaci jelenlét és már senki nem gondol rá, hogy ami otthon 1-2 forintból előállítható azért 600 forintot is simán kifizet a boltban....

2023. jan. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

"Egyébként minden ötlet sikerre vihető, csak elegendő energiát és pénzt kell beletenni."


A siker nálad mi? Mert nálam az, hogy a beletett idő és pénz megtérül.

Minden ötlet megvalósítható, az igaz, hogy sikerre vihető, az nevetséges csúsztatás. Mondtál 1 kiragadott példát, amire jut több millió nem megtérült baromság. Csak azokat nem lehet idézni, mert nem futottak be.

2023. jan. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4


Mondj példát olyan meg nem térült baromsagra, amibe megfelelően sok lóvét, meg mindent beletettek.


Nem olyat, amibe csak picit, vagy semennyit.


De segítek én is még nyereséges példával:

- Villanyautozas. (1020ban már megvolt a technológia. Nagyjából 15 éve kezdtek el izomból tolni iparág szerte...)

2023. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!