Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vannak olyan mezőgazdasági...

Vannak olyan mezőgazdasági pályázatokat, amik támogatják a mezőgazdasági vállalkozás elindítását, vagy segítik azt?

Figyelt kérdés
Tapasztalatot is írjatok, ha van légyszíves!

2023. jan. 8. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egy külön iparág. Mire vagy kíváncsi?
2023. jan. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Növénytermesztés lenne a fő profil esetleg növény és állattenyésztés 2in1
2023. jan. 9. 05:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Most nincs
2023. jan. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen oldalakat érdemes figyelni? Hova teszik fel ezeket?

3-as.


A kérdezőnek:

Én is nézegettem egy időben, de sajnos mindig azt tapasztalom, hogy nagyon nehéz olyat találni, ami kezdőknek van.

Valamint ha netán van, olyan számokat kell fix időig produkálni, ami miatt nem biztos, hogy bele mer vágni az ember. Senki nem szeretne visszafizetni. :(

2023. jan. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van pontosabban 3, legalábbis kezdőknek.


A fiatal gazda csak olyanoknak jó, akik vállalkozók és kismérteű gazdaságuk van és nem régen kezdték a gazdálkodást (1 éven belül)


A kisüzem feltétele egy kis üzemméret (tól-ig korlátozás van), de fele az összeg mint a fiatalnál,


Ez a két felhívás bármire költhető de mivel a fiatalt 5 évig fenn kell tartani és főállásúnak kell lennie, legalább a támogatás felét elviszi a munkabér és járulékai.


A másik lehetőség, ami csak beruházásra elérhető a leader. Itt HA lehet mg.-ben pályázni, akkor kis összeget lehet kapni mg beruházásra, de meg kell mondani pontosan mit akarsz.


Vannak még egyéb pályázatok is, de ott kell egy értelmezhető üzemméret, némi múlt, ezért nem kezdőknek való.


A tájékozódás meg legegyszerűbben úgy történik, hogy hallgatjátok valamelyik agitprop médiát és ott mindig harsogják a támogatásokat még akkor is ha csak 2 forintot adnak 1 percig, akkor is.


Jelenleg azonban semmi nem elérhető és ez szerintem júniusig így is lesz.

2023. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen 5-ös.
2023. jan. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az 5ös jól írja, csak annyit tennék hozzá, hogy esetleg erdőt tudsz telepíteni, arra is van támogatás de azt inkább hagyjuk magam részéről nem szeretem a jó földet el..... .

Tanácsom ne csak nagyon hagyományos dolgokban gondolkodj. Feldolgozásban vagy alternatív növény termesztésben gyógynövény termesztésben.....

2023. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!