Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Meg lehet élni manapság...

Meg lehet élni manapság futárkodásból? Tartok az egyéni vállalkozástól (fõleg, hogy már csak általány adót lehet tudtommal) nem tudom sehogyse megszívni vele? Teljesen laikus vagyok, minden segítségnek örülök!

Figyelt kérdés

Sziasztok! (22L)

Szeretnék elkezdeni futárkodni (a Woltra gondoltam) de nem tudom mennyire lehet vele legalább a minibálbért elérni fõállásban. Fõleg ilyen benzin árak mellett.. (autóval). Beszéltem könyvelõvel és azt mondta havonta összesen nagyjából 150k-ba fog kerülni mindennek a befizetése. Ez mennyire reális? Mennyit kéne akkor keresnem egy hónapban mégis? Fél misit?

Aki futár vagy van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban kérlek ne tartsa magában.

Köszi elõre is és szép napot!



2023. jan. 27. 13:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

150k???


Ez nekem nagyon soknak tűnik, szerintem beszélj még más könyvelőkkel is!!


90-100k körül tartanám reálisnak a havi befizetendőidet.

2023. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
1, attól, hogy te annyit tartasz reálisnak nem annyi
2023. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
23%
2023. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

2,3, attol függ mennyit fizetsz, hogy mennyi volt a havi kereseted? Nem értek hozza bocsi a hülye kérdésért.

Mennyit keresnek mégis a futárok, hogy ez megéri nekik..?

2023. jan. 27. 17:03
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Hát jesszumpepi!


Megnéztem a kalkulátort. Nem kellett volna!


Ez tényleg ilyen sok??!!

2023. jan. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

“ 2,3, attol függ mennyit fizetsz, hogy mennyi volt a havi kereseted? Nem értek hozza bocsi a hülye kérdésért.

Mennyit keresnek mégis a futárok, hogy ez megéri nekik..?”


Nézd, ha képtelen vagy pár számot beírni és kipipálni egy kalkulátorban ill. nem tudod értelmezni, amit a felkeresett könyvelő mondott, akkor nem való neked a vállalkozás. Egy címre nem fogsz odatalálni

2023. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
“ 2,3, attol függ mennyit fizetsz, hogy mennyi volt a havi kereseted? Nem értek hozza bocsi a hülye kérdésért.” a százalékok így működnek 🤷‍♀️
2023. jan. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
5%

5os, ne haragudj de hol elsz? 500k bruttobol egy alkalmazott 167k csenget ki. Egyaltalan nem sok ehhez kepest az atalany.

Eleve ne vallalkozzon az aki nem tud legalabb fel millat osszeszedni foallasban. Foleg hogy 300k a gar berminimum.


Szerecsere vege azoknak az idoknek amikor a kata moge bujva 50 60kbol kijott egy foallasu vállalkozó ado es jarulekterhe

2023. jan. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

"ne haragudj de hol elsz? 500k bruttobol egy alkalmazott 167k csenget ki. Egyaltalan nem sok ehhez kepest az atalany."


De ha meg azt nézzük, hogy ő neki kell mennie a munka után és nem adják a szájába, hogy mikor-mit csináljon, ha ő beteg, akkor nem tud dolgozni, nem kap fizut, neki nincs fizetett szabadsága, szabadnapja, ha elmegy nyaralni, addig nincs bevétele és még a könyvelőjét is fizetnie kell, meg nem hiszem, hogy egy futár 500k-t megkeresne pl. vidéken, akkor szerintem igenis eléggé magas az a befizetni való!


És ezek a vállalkozók szerintem tipikusan inkább a megélhetési vállalkozók, tehát nem kellene folyton összemosni pl. azokkal a szabadúszó programozókkal, akik anno katásként mondjuk kerestek havonta 10 millát és befizették belőle az 50-et..!


Rengetegen kényszervállalkozók, mert mondjuk nincs munkalehetőség a lakókörnyezetükben, vagy már idősek és nem kellenek sehova, de enni azért nekik is kell és nem mindenki akar bűnözni a megélhetésért.

2023. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

“ akik anno katásként mondjuk kerestek havonta 10 millát és befizették belőle az 50-et..”

Ez nem volt lehetséges katásként

2023. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!