Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Asztalosok,milyen a szakmában...

Asztalosok,milyen a szakmában dolgozni?

Figyelt kérdés

Őszinte válaszokat kérnék negativ és pozitiv dolgokat,milyen egy asztalos élete.

Párom 25 éves,16 éves kora óta vendéglátásban dolgozik,szivesen tanulna szakmát. Szimpatikus neki a asztalos tanfolyam,arra lennék kiváncsi ki hogy indult el,milyen az élete,milyenek a mindennapok,hogy keres stb.

Tudom,biztos eltérő egyedenként,de úgy mégis.

Szeretnénk valami olyan szakmát űzni,ami mellett lehet gyereket is vállalni,és meg is tudunk élni belőle.

Vendéglátással ez nekem nagyon elérhetetlennek tűnik,0 szabad hétvége,0 ünnepnap,13-14 ora munka minden melós nap..semmi életünk mellette.

Én is szivesen tanulnék akár butor renoválást,restaurálást szóval ketten szerintem van esély ra hogy működhetne ez az irány.



2023. febr. 11. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Változó, sok mindentől függ.


Egyrészt az asztalosság komoly befektetést igényel, egy kisebb műhely berendezése sem olcsó, és kell is hely hozzá. Nem olyan, mint a villanyszerelés vagy a vízvezeték, hogy bele tudsz vágni minimál eszközökkel, aztán majd bővítgeted a szerszámparkot.



Ha alkalmazottnak mész az nagyon sokféle lehet. Modern műhelyekben automata CNC gépek vannak a feladatok 99%-a ezeknek a gépeknek az etetése, ez gyakorlatilag segédmunka, bár általában asztalost keresnek hozzá, ez tömegtermelés általában.


A műhelyek egy másik része főleg konyházik, lapszabászatban vágott darabokat kell összerakni (van hozzá domino vagy lamello gép, nem túl agyzsibbasztó), és helyszínen szerelni. Itt azért a megrendelő kérései és a különböző konyhák miatt változatos tud lenni a meló


A hagyományos fával munka egyre visszaszorulóbb, egyrészt ugye a komoly géppark miatt, másrészt egyre kevésbé van megrendelő, nagyon megdrágult a faanyag, amikor bemondasz valamire egy árat, és mindenki elhül, mire kiderül, hogy az csak az alapanyag... na ezért zárják sokan a műhelyt.



Végül az ilyen restaurálás vonal. Nagyon jó, de két irány van abból is. Az egyik a valóban értékes, antik bútorok, ezeken lehet keresni, de vannak is akik erre vannak ráállva, fix ügyfélkörrel, és azért nem minden bokorban terem olyan megrendelő, akinek van olyan antik bútora, és elég pénze, hogy ezzel foglalkozzon.

A másik irány a régi bútorok felújítása, itt megint a megrendelőkkel van a gond, azt hiszik, hogy egy régi szekrényt te majd felcsiszolsz, lefestesz, kijavítasz nekik 20 ezerért, mert az ikeában 50-ért más újat kap. Nem, nem fogod tudni ennyiért megcsinálni, az ikea áraival nem lehet versenyezni (ők a tömegtermelés miatt képesek annyiért adni egy szekrényt lefestve, vasalatozva, amennyibe neked csak a faanyag kerülne).


Nagyon jó szakma, lehet is vele keresni, van rá igény, de kell műhely, kellenek gépek, és látni kell, hogy ez nem két fillér, így akkor érdemes belevágni, ha legalább a műhely helység megvan, és csak a gépek kellenek, hogy ne teljesen 0-ról kelljen kezdeni, bérelni valami helyet, és felszerelni,

2023. febr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Mérlegelek,gondolkodom…Papámnak van egy műhelye,egy két alapvető felszereléssel,de már jópár éve elment,Anyumék pedig sok cuccot eladtak onnan. Akkor még kicsi voltam,nem gondoltam hogy valaha ez érdekelni fog…

2023. febr. 11. 22:08
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha helyed van, az a legfontosabb első lépés. Mert akkor legalább nem jársz úgy, hogy bérelned kell a műhelyt, fizeted a bérleti díjjat, de megrendelőid nincsenek.


Ha kicsiben kezded (pl valami bútorlapból készített konyhaszekrények), akkor tudod azt csinálni, hogy lapszabászatban levágatod (lapszabászgép önmagában több millió, ezt kevesen veszik meg, de vannak műhelyek, ahol vágnak/élfóliáznak neked), és akkor a kezdeti eszközpark kijön pár százezerből.


Ha fával akarsz dolgozni, akkor viszont milliós lesz rögtön a befektetés, egy mezei gérvágó 200 körül lesz. Persze most ránézel az Obi kínálatára, és azt mondod, hogy hülyeség, hiszen 30 ezerért is kapni, majd te ügyes leszel, meg nem baj, ha az elején nem olyan jó a gép, de sajnos ez nem igaz. A vevőt marhára nem fogja érdekelni, hogy azért nem tudsz 90 fokban, kiszakadás mentesen vágni, mert trehány vagy, vagy azért, mert a gép nem engedi meg.


És akkor még semmi komolyról nem beszélünk, csak egy alap eszközparkról, mert egy kombinált faipari gép önmagában több millió felett van.


Gyakran találkozom azzal, hogy ismerős vesz valami faipari gépet aldiban/obiban, aztán jön hozzám, hogy segítsek, nem tud vele dolgozni. Legtöbbször kiderül, hogy én sem, mert üt a tengely, lötyög a szerszám. Ebben az iparágban ha bizonyos minőséget szeretnél, akkor nem tudod a minőségi szerszámgépet megspórolni, akkor sem, ha mindenki elköveti a hibát, hogy ő majd okosabb lesz, nem fizet a márkanévért, és vesz egy olcsó darabot.

2023. febr. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!