Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját munkavédelmi vállalkozás...

Lunora kérdése:

Saját munkavédelmi vállalkozás indítása?

Figyelt kérdés
Megvan a technikusi végzettségem. Kis létszámos létesítményeket szeretnék megszerezni, de nem tudom ez hogyan működik. Valaki tudna ebben segíteni?

2023. febr. 21. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehogy, mellékállásban én is próbálkoztam ezzel, aztán rájöttem hogy egy cég sem akar munkavédelemre költeni, csak akkor hívnak hogyha baleset/ellenőrzés történt én meg csináljak meg minden papírt gyorsan. A nagy multikhoz meg munkavédelmi mérnök kell. Január 1-től ráadásul szigorodott a munkavédelmi törvény, pont a munkavédelmiseket megszivatva.
2023. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Benne vagyok több munkavédelmis csoportba is. De ezt még nem olvastam. Esetleg tudunk beszélgetni?
2023. febr. 22. 08:44
 3/7 anonim ***** válasza:

A tanfolyamon nem mondták el, hogy az 1993. évi XCIII. törvény hány főn felül írja elő KÖTELEZŐEN a társaság méretéhez rendelt munkavédelmi tevékenységet?

Ebben a gazdasági helyzetben az általad tervezett célközönség nem kötelezett erre. Ergó nem is fog költeni erre.

2023. febr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2es aki kötelezett az sem költ rá
2023. febr. 24. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1993. évi XCIII. törvény


8. § * Jogszabály egyes feladatokat munkabiztonsági szaktevékenységnek, illetve munkaegészségügyi szaktevékenységnek minősíthet.


9. § (1) A törvény hatálya - a (2)-(3) bekezdésekben megállapított kivételekkel - kiterjed minden szervezett munkavégzésre, függetlenül attól, hogy az milyen szervezeti vagy tulajdoni formában történik.


Valamint veszélyességi osztályba sorolás után is kell alkalmazni munkavédelmist.



Tehát egy a kérdésemre adott válasz sem született. Köszönöm!

2023. febr. 24. 12:57
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
kérdezted hogy működik a való életben és korrekt válaszokat kaptál. De ok alapíts vállalkozást, aztán majd fél év alatt csinálsz 2 EVE-t 15 000 ft-ért akkor ide visszajössz és remélem bocsánatot kérsz.
2023. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

2. számú melléklet az 5/1993. (XII. 26.) MüM rendelethez

4. pontja: "A legfeljebb 9 fő munkavállalót foglalkoztató munkáltató (mikrovállalkozás) esetén, továbbá ha a munkáltató a tevékenysége alapján a II. vagy III. veszélyességi osztályba tartozik, és 50 főnél kevesebb munkavállalót foglalkoztat (kisvállalkozás), akkor külön szakember kijelölése (foglalkoztatása) helyett kijelölt munkavállalójával vagy természetes személy munkaadóként maga is elláthatja az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés munkáltatói feladatait, amennyiben a kijelölt személy vagy ő maga rendelkezik az azok ellátásához a munkáltató tényleges szakmai tevékenységére tekintettel szükséges ismeretekkel, készséggel és jártassággal. Valamennyi esetben (kijelölés, foglalkoztatás vagy a munkavédelmi feladatok személyes ellátása) a munkáltató kötelessége továbbá, hogy a munkavédelemre vonatkozó szabályokban előírt munkabiztonsági szaktevékenység elvégzésére munkavédelmi (bányászati) szakképesítésű személyt vegyen igénybe. Ez a személy lehet a kijelölt (foglalkoztatott) szakember vagy - a szakképzettségi feltétel fennállása esetén - a természetes személy munkáltató is."

2023. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!