Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit csinál egy kertész?

Mit csinál egy kertész?

Figyelt kérdés
Az a tervem hogy kertész szakra fogok menni tovább tanulni. De pontosan nem tudom hogy miket csinál egy kertész vagy milyen fajta kertészek vannak. Az lenne még a terv hogy kerteket újítanánk fel és arra is gondoltam hogy lennének ilyen termékeink pl.: Balták, kapák, ásók stb. a saját márkánkal. És még gondoltam arra hogy e mellett még termesztenèk zöldségeket, gyümölcsöket és azokat adnánk még el. Ezek lehet hogy hülyeségek de én erre gondoltam. Az lenne a kérdés hogy ebből mi lehetne megvalósítható? Előre is köszönöm a válaszokat!

2023. márc. 7. 05:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy kertésznek sokféle feladata lehet, attól függően, hogy milyen területen dolgozik. Néhány lehetséges típusa és funkciója a következő:


Házi kertész: ezek a kertészek a házakban lévő kertek karbantartásáért felelősek. Fő feladatai közé tartozik a talaj előkészítése és trágyázása, növények, fák ültetése, a gyep gondozása és a kert öntözése.

Cégek vagy létesítmények kertészei: ezek a kertészek nagyobb területeken dolgoznak, mint például parkokban, sportpályákon vagy temetőkben. Feladataik közé tartozik az ültetvények tervezése és fenntartása, az öntözőrendszerek kezelése és javítása, valamint a növények védelme a betegségektől és kártevőktől.

Dísznövénytermesztő: ezek a kertészek virágokat vagy más dísznövényeket termesztenek üvegházakban vagy szabadföldön. Feladatuk az ültetési anyag előkészítése, palánták ültetése és gondozása, valamint az áruvá készítés és forgalmazás.

Zöldség- vagy gyümölcsnemesítő: ezek a kertészek zöldségeket vagy gyümölcsöket termesztenek szántóföldeken vagy üvegházakban. Feladatuk az ültetési anyag előkészítése és választása, talajművelés és trágyázás, növényvédelem és betakarítás.

A tervedben szereplő tevékenységek közül néhány megvalósítható lehet egy saját vállalkozás keretében. Például ha szeretnél kerteket felújítani vagy újakat építeni, akkor házi kertésznek kell lenned. Ha saját márkás termékeket szeretnél forgalmazni (pl.: balták), akkor ehhez egy beszállítóval kell együttműködnöd vagy magadnak kell előállítanod őket. Ha zöldségeket vagy gyümölcsöket szeretnél termeszteni és eladni, akkor zöldség- vagy gyümölcsnemesítőnek kell lenned.

2023. márc. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden lehetséges, bár elsőre kicsit soknak tűnik így egyszerre.

Nézd meg a MATE Budai Campus honlapját, és hogy milyen szakok vannak, az kiindulópontnak jó.

Alapvetően kertészeti ágazat a dísznövénytermesztéstől a gyümölcstermesztésig sok minden.

De ez valóban, csak a termesztés.

A kertfenntartás, pláne a kertépítés, lazábban kapcsolódnak ehhez, általában ezt is kertész végzettségű emberek csinálják, de utóbbinál befigyel a tájépítészet is.

Ami pedig egészen kiszakadt ebből az egészből, pedig szerintem szerves része kéne, hogy legyen, az az élelmiszertudomány - régi nevén tartósipar.

De ezen kívül is rengeteg minden kapcsolódik még a kertészethez, az ökológiai gazdálkodástól a növénynemesítésen át a kertészeti géptanig...

2023. márc. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:

Attól függ, konkrétan melyik szakterület érdekel. Négyféle létezik:

Virágkertész (Dísznövénytermesztó

Zöldség-gyümölcs termesztő

Szőlőtermesztő

Szőlész-borász.

2023. márc. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!