Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nyithatok élelmiszer boltot...

Nyithatok élelmiszer boltot kereskedelmi értékesítő szakmával?

Figyelt kérdés

2023. márc. 30. 13:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. márc. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nekem 2017-ben nem engedték sima kereskedelmivel meg eladóival.

Kellett hozzá bolt vezetői végzettség is és utána.


Nyilván kell vmilyen vállalkozási forma, működési engedély, működtetési engedély, önkormányzati engedély, épület ahol árulni fogsz tűzvédelmi besorolása stb stb de gondolom ezeket tudod. Nyilván egyik legfontosabb a jó könyvelő aki megbízható. Ha van kérdésed írj nyugodtan szívesen segítek én már végig csináltam 😀

Bele gondolva kva nehéz volt meg procedúrás... amúgy meg hivatalból hivatalba irányítanak :)

2023. márc. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Abból a pénzből, ami egy élelmiszer bolt nyitásához kell, sokkal jövedelmezőbb befektetéseket lehet csinálni, sokkal kevesebb gonddal.
2023. ápr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


Nekem vidéken van boltom, de én abszút nem bántam meg.

A boltom nem nagy 50nm itt vidéken ez nagy :) a bolt ami egy családi ház volt(amúgy összesen 200nm csak a maradék 150nm a lakrészünk) már előző éven meg volt véve 1 év volt a felújítás azért nyitottunk 2017-ben pötöm összegért vettük árverésen szemtelenül olcsón 6millio forintért, felújítás ugyan ennyi volt de párom szerint azért mert túl igényeskedtem...jó lehet lemondhattam volna dolgokról pl magasfényű járólap ..na mindegy :D



Ezen kívül nekem az áru jön magyarból meg lengyelből is én afa-s vagyok így a lengyel áru után nem fizetek afa-t mert a magyaron lévő kiegyenlíti a mérleget. Nyilván a nagyobb haszon a lengyel élelmiszeren van. Én a boltba áruba 3,7milliot raktam ezt fixen tudom mert ugye muszáj vezetni mindent. Így a polcokon is volt pár darab én semmiből se rakok ki vagon szám felesleges meg nekünk úgy vannak kialakítva a polcok (amiket használtan vettünk ) hogy ha kint van mondjuk 10db. 1termekbol az többnek tűnik mert keskeny a polc így jobb nekünk mert elférnek az emberek a kézi kosarakkal meg úgy amblokk.


Kedves kérdező!

Ha hiszel benne és hosszútávon gondolkodsz ne hogy le monj róla. Én eddig bármilyen témába olvastam gyk-n a magyar ember mindig lebeszéli a másikat arról amit csinálni akar vissza húzzák....


Nekünk nem volt még olyan hónap az elejét kivéve (első 3-4 hónap olyan 400.000-600.000Ft /hó volt meg kellett szoknia a sok falusinak) hogy 1.700.000Ft alatt zártam volna a kasszát ez a legrosszabb hónapban is meg volt. Rendes hónapot le se írom úgy se hinné el senki, még mi is alig csak amikor bele gondolunk...:)


Viszont a kereskedelem olyan amilyen.... Volt olyan az elején hogy amiatt lettünk mínuszba mert áru jött és a hasznot szinte oda is kellett adni árura...:) Na ezt ha megtanulod hogyan ne csináld akkor minden oké lesz 😀


Nekem már bőven vissza hozta a bele tett pénzt szépen termelget a kis boltocskánk van már friss árunk is kávés kiülőnk, mini pékséges részünk (kb 2 polcnyi de imadják).


Mivel ez falu mi így nagyon rá tudtunk állni hogy mire van igény. Meg nekünk az infláció is meg dobta a forgalmat ugye itthon csak ilyen kreált infláció van a többi országhoz képest szóval lengyelből kapott árunk max 1zl-t azaz akkor 92forintot emelkedtek de ez elég ritka volt az átlag inkább 50ft-s emelkedés.

Így mi tudtuk alacsonyan tartani emiatt a magyar árakat is mert a lengyel behozta. A környező faluból is hozzánk jöttek venni amit csak tudtak már felirás alapján ment a vásárlás és úgy rendeltem nekik. És a legjobb hogy ezek a vásárlók nekünk meg maradtak mert megszoktak minket :) plusz úgy jönnek a dolgaikért hogy én már szatyorba teszek nekik mindent ki viszi kocsihoz átnézni aztán megy is 10 perc alatt letudja a vásárlást.

Mi nekünk a következő újítás a webshop lesz ahol majd rendelhetnek az emberek ugyan azon az áron és foxposttal küldöm nekik. Mint az evedd.hu az is hasonló boltocska mint mi :)


Szóval kedves kérdező fel ne add, ha csinálod csak közbe jössz rá ezekre, meg nem árt egy kis kereskedői véna :)


Sok sikert!


Ja gond meg mindennel van, nekünk nem volt még olyan vállalkozásunk ahol ne lett volna valami de ez van nem repül a sült galamb....

2023. ápr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Kedves #4, mekkora haszonkulccsal dolgozol, hány százalékot raksz egy termékre?

A hiteleket hogyan rendezed? Nálad is van kis kockás füzet, amibe a szegényebbek hó végén hitelre vásárolnak, mint vidéken sok boltban?

Milyen arányban jár le nálad a termékek szavatossága, azokkal mit csinálsz? (tejfel, túró, joghurtok, liszt, stb.)

Mennyi kenyeret, péksüteményt rendelsz egy napra?

Van-e nálad sorsjegy, lottózó?

2023. ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nincs hitelre vásárlás. Nálunk ez volt az alap egyébként sose kérte senki.


Nem halmozzuk az árut ha így tennénk több pénz lenne a raktárba mint amennyi bejön ezt első néhány hónapban megtanultuk. Ha valami közel szavidős akkor érték csökkentett illetve van hogy csomagokat csinálunk belőle és úgy rakjuk ki. Pl 1 csomag: 1L Sió ×2, 2cs tészta, 4 csomagos főző puding, 1300Ft.

Csomagokba viszik mint a cukrot :D


Kenyérbol egy nap 40kg megy ki meg vannak akik felírósak.

Péksuti változó de 10 féle szokott lenni átlagba mindegyikből 4-5db


Péksuti legkésőbb 11re mindig elfogy.


Lottózó nincs trafik se

2023. ápr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

#6

Hány lelkes az a falu? Van-e még rajtatok kívül bolt ott helyben?

Zöldségfélék vannak-e nálatok, legalább krumpli, hagyma?

Néhány termék árát leírnád, csak kíváncsi vagyok, milyen ott az árszint, mert tapasztalatom az, hogy a kis falusi boltok 30-50%-kal drágábbak, mint a 20km-re lévő penny, lidl.

Itt fehér kenyér 920, korpás kenyér 1500, trappista 3900, csavaros palackos tej 590, UHT 480-550, 250g túró 800, 200g darált mák 900 Ft, finomliszt 550, garzon tea 550, 500g-os lengyel margarin 650, legolcsóbb gagyi, húsmentes kimért virsli 1800.....

2023. ápr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

6-7 ezren laknak.

Zöldség is van persze ha pl 10ezret fizetsz most ajándékba adunk 10kg krumplit. Lengyelbe 90ft lakossági áron is kilója a krumplinak ennyit megengedhetünk.


Gyümölcs is van a maradekbol ami nem megy el vegyes pálinkát főzünk és ajándékba osztogatjuk ha van 2dl-t.


Kenyér 750Ft/kg Csak fehér van Lipóti peksegtol vesszük

Nálunk trappista 2800Ft sima magyar... A lengyelből hozzottak 1kg-s ementáli vagy gouda szeletelt az 2200Ft egy csomagos kilós. De vannak lengyelből formázott füstölt sajtok is 2600Ft/kg

Tej nekünk a lengyel mleko 3,5% uht 330ft/Liter a hűtött 3,5% 380ft/liter

Liszt az lengyel van inkább 1,5kg-s van csak 400ft/kg ha valakinek magyar kell akkor miskolci van még 450ft/kg

Túró vagy is a twaróg rögös nincs inkább klasszikus 250g 400ft

Magyar túró 500g 1300ft

Mák az is lengyel nekünk csak 500g-s kiszerelés van 1200ft

Teabol van nekünk is lila garzon az 600ft viszont a lengyel Remsey ugyan az mint lyold sokkal jobb és minőségibb 450ft/csomag plusz a lord Nelson 300ft/csomag

Lengyel margarin 350ft/500g

Delma 680ft/500g

Van még Vénusz 870ft/450g

Virsli 80% hús tartalom wedlin 2700ft/kg

Magyar juhbeles 3600ft/kg

Magyar sertés kometa 3800ft/kg

Legolcsóbb virslink 1kg egy csomagos 1400ft



Van egy coop de szenved...

Kocsma is van meg egy zöldséges. De hozzánk nem csak a falusiak járnak hanem a környező falukból is egyre többen emiatt is írtam hogy gyakran vesszük fel inkább rendeleseknek és emiatt is akarunk majd webshopot mert könnyebb lesz mint így hogy felhívnak meg messengeren leirják mi kell :)

2023. ápr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
6-7 ezres kisváros az nem falu 😂 az érthetően eltart egy kisboltot. a mi falunk 800 lelkes, még így is megél itt 2 kisbolt, na meg két kocsma. 😂
2023. ápr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Pedig falu 🤷 völgyben vagyunk hosszan elnyúlik. Én néha azt érzem hogy tanyán vagyunk annyira csend van meg senki sehol, a bolt miatt tudom hogy laknak itt emberek 🤣
2023. ápr. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!