Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen szakmát érdemes tanulni...

Milyen szakmát érdemes tanulni, amivel jól lehet vállalkozni?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok amit viszonylag könnyű kitanulni. Én festésre gondoltam, de pl nálunk a faluban kb mindenki magának fest.
2023. ápr. 6. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Amit könnyű kitanulni? Nem igazán értem, mert kitanulni mindegyiket könnyű, csak nem tudom érted e az új oktatási rendszert....


Kötelezően éveket kell eltölteni a szakiskolában, ha tudsz már valamit ha nem, mire megkapod a papírt (bizonyitvány) róla..


Aztán amikor végre megkapod a bizonyitványodat, és elmennél dolgozni, rájössz, hogy amivel eddig éveket szórakoztál az iskolába az már rég kiment a divatból és kb mindenki kezdőnek meg hülyének néz emiatt, aztán ha szerencséd van elküldenek egy belsős tanfolyamra vagy betanít a főnököd...



Én megcsináltam a gumiszerelőst, de nem hiszem, hogy egy százezres alufelninek nekiállnék (megkarcolom azt többe van mint a napi bérem).


A villanyszerelőst is kb libáért adták :D


Összekellett rakni egy forgásirányváltást, meg egy csillárkapcsolást húúha...


Azért egy csillagdeltába kötött láncos konvejjornak lehet nem állnék neki, de egy trafós / kiselosztós kombónak se...


Szerintem menjél autószerelőnek

(bár azokon is röhögtem már párszor voltam olyan helyen, aztán félévennte küldözgették ki őket hetekre németbe tanulni)

Szóval az se könnyű, de megélsz az fix!


Ha totál könnyű kell akkor menjél vagyonőrnek, az könnyű, de a munkán kívül kb másod nem is lesz...


Se családod, se életed, se becsületed, se nyugdijjad, pénzed is csak a minimum, aztán vergődik neked majd az összes hülye még az is amelyik belőled él!

2023. ápr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
értékesítés.. nincs olyan cég, aki nemet mondana egy olyan ajánlatra, hogy megnöveled az éves forgalmukat X Ft-ért. jutalékos alapon meg senki nem működik. Réspiac, egyik értékesítő se kockáztat. Termékből, cégből millió+1 van. Nyelvet beszélsz akkor meg kb határtalan a dolog.
2023. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én se mondanék nemet erre, de kizárólag sikerdíjért adnék megbízásos munkát az értékesítőnek :)


Na lássuk a medvét!

2023. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szép álom volt.
2023. ápr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdésed alapja a pénz hajszolás, nem pedig az, hogy egyéni képességeidhez, személyiségedhez mi passzol.


Ilyen mentalitással ne akarj vállalkozó lenni, mert a "dolgozok és csinálom" önmagában kevés egy vállalkozás fenntartásához. Max a lelkedet gyűrnéd be egy dobozba, amire rá van írva utálom a munkámat.


Ennyi erőből maradj alkalmazott.


De csinálhatod másképp is.

Megismered önmagadat, fejleszted képesséeidet s annak megfelelő irányt keresel, ahol kamatoztatni tudod és élvezettel nyomod. Persze árny oldala mindennek van, de nem mindegy, hogy az árnyoldal mellett utálod vagy semlegesen éled a dolgokat vagy imádod és lelkes vagy, ami egy hajtóerő a fejlődésben.


Ezzel az élvezettel, fejlődéssel pedig párhuzamosan a pénz is nő.


Könnyebb út...

Ha akarsz valamit nem mindig a könnyebb út lesz a helyes választás.


Vállalkozásban, szakmákban is számtalan kihívás és akadály lesz előtted.


Kikerülheted az akadályokat, de azzal nem lesznek eredményeid.


Gondolkodj még ezen a hatalmas témakörön s kívánom, lelj rá arra az útra, ami számodra megfelel.

2023. ápr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amiben jó az ember s van egy kis marketing tudása, rátermettsége annak gondja nem lesz az életben.
2023. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!