Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes már most vállalkozást...

Érdemes már most vállalkozást indítani, vagy ráér később?

Figyelt kérdés

Portrék, festmények, illetve printek árusítását szeretném megpróbálni, kizárólag online, mivel a vevőim javarészt külföldiek lennének. Olvastam, hogy évi 600.000 forintos bevételig nem kell adót fizetni. Mivel nagy valószínűséggel ebben az évben ezt az összeghatárt nem fogom elérni, ezért még nem kezdeném el az egyéni vállalkozást. (Főleg, ha senki nem fog rendelni semmit...)


Ha mégis több megrendelésem lenne, és útközben el kéne indítanom hozzá a vállalkozást, akkor milyen adózási forma lenne megfelelő? (KATA kizárt, tekintve, hogy nem magyar magánszemélyek vennék a műveimet)



2023. ápr. 6. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Keress fel egy könyvelőt, mert több helyen is sántít a dolog. Pl a 600 ezres határ az a használt ingóságok értékesítésére vonatkozik. Amit te akarsz az az első forinttól adóköteles. Kata sem kizárt, mert külföldi magánszemélynek ugyanúgy számlázhatsz, nem tiltja a törvény.
2023. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

"A saját dolgok internetes árusítására a személyi jövedelemadó (szja) szabályok érvényesek: ha az ingóságból származó bevétel meghaladja az éves 600 ezer forintot, illetve az abból származó, a költségek levonásával számított jövedelem a 200 ezer forintot, akkor az adómentes részt meghaladó bevétel után 16 százalék szja-t kell fizetni."

- 2013-as cikk


Ilyen vállalkozásból rengeteg van, nagyon nehéz lesz kitűnni, vevőre találni.

2023. ápr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Olvastam, hogy évi 600.000 forintos bevételig nem kell adót fizetni."


Aha, ha saját megunt használt cikked értékesíted. Ha valamilyen terméket állítasz elő, és azt árulod, az az első forinttól kezdve adóköteles.

2023. ápr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

"nagyon nehéz lesz kitűnni"


Ha könnyű volna, mindenki ezt csinálná.

2023. ápr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Te írtad hogy ezzel akarsz foglalkozni. Mivel ezt mint vállalkozási célzattal csinálod adóköteles minden forint. Ha egy darabot eladsz és az 600e Ft elteheted, mert rafogod hogy nem eladási célzattal csináltad. De ha 3 ugyanolyat csinálsz eladod nehezen védhető
2023. ápr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
A fő kérdés hogy főállásban vagy mellékállásban csinálnád, mert nem mindegy.
2023. ápr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, tudom, hogy nem könnyű kitűnni, ezért is kérdeztem, hogy megéri-e rögtön vállalkozással kezdeni.

Azt tudom, hogy munka mellett lehetne adószámos magánszemélyként kezdenem, csak nem igazán lenne úgy időm fogadni az esetleges megrendelést, feladni a termékeket, stb.

Valószínűleg ejtem a dolgot, mert nincs kezdőtőkém, és valószínűleg év vége előtt becsődölnék...

2023. ápr. 6. 20:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan menj be a kormányablakba, NAV-ba. Kérdezni szabad. S ingyen mindenre választ kapsz.


A 600k-s limit nem vonatkozna rád, ugyanis több legyártott termékről van szó, sőt sorozatgyártott. Ezért már adóköteles tevékenység.


Kezdheted sunyiban, de tudd a kockázatát is.

2023. ápr. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóval érdemes a "hobbidat" reklámozni. Miket alkotsz, hogyan készülnek stb.


Idővel a követőtáborból pedig lehet építkezni. S be lehet harangozni, hogy hamarosan nyitsz és ők is szert tehetnek a portékáidra.


Olvasgass marketing alapokat is. Halmozd a tudást és építsd fel fokozatosan.


+csekkolj üzleti tervek mintáit.


A vállalkozás céljától a célközönségig mindent érdemes tudni.


Sok alkotó nem tudja magát eladni, alapon pedig marketingben sokan hasalnak el.

2023. ápr. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!