Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi szükséges hogy az otthon...

Mi szükséges hogy az otthon készített ételeket és süteményeket hivatalosan tudjam árulni?

Figyelt kérdés

Nem rég egy családi összejövetelünkre sògornőmék rendeltek egy hölgytől 9 főre sültes tálat illetve húslevest. Munka mellett olykor vállal ismerősöknek főzést. Nem hivatalosan csinálja, felmerült bennem hogy én is szívesen főznék, sütnék így másoknak. Jelenleg otthon vagyok 5 hónapos babàmmal CSEDen. Bejelentett munkaviszonyom van, mint gyerekápolò az egyik Budapesti kórházban.

Mi kell ahhoz hogy ezt telejesen hivatalosan tudjam csinálni?

Alkalmankéntra gondoltam, tehát nem folyamatosan csinálni, csak ha épp megkeresnének akkor főzni, sütni akár süteményeket megrendelés alapján. Mint egy hobbi.

Tudom hogy nagy pénzeket nem lehet így keresni, de érdekelne hogy mi ennek a rendes hivatalos menete.


Illetve ha esetleg a főtt ételeket nem is készítenék csak mondjuk a süteményeket, gondolok itt mondjuk macaron, torta készítésére, mik a feltételek?



2023. ápr. 24. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
2023. ápr. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2023. ápr. 24. 00:48
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Mondjuk soha nem értettem miért kell ezt bármi hivatalos szervnek bejelenteni amikor alkalmankénti dologról van szó, hasznot nem tudsz belőle húzni full ráfizetés részedről, meg még minden hivatal vastagon legombol megadóztat a lófsz nagy semmiért kinek hol éri ez meg? El tudsz adni egy kisebb tortát 20e-ért? Sehogy sem éri meg.

Sütsz alkalmankét és adod baráti alapon ajándékba annyiért amennyiért akarod cserébe. Így legalább nem vesz kárba a befektetett időd pénzed energiád, anyagod, meg minden ráfordításod.

2023. ápr. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazad van teljesen, valószínűleg így fogom csinálni, mert nem ipari mennyiségben gondolkodom.

Igazából csak azért voltam kíváncsi, mert mesélték hogy van aki már meg lett büntetve ez miatt, aztán érdekelne hogy ez az egész hogy működik, mert semmit nem tudtam eddig róla.

2023. ápr. 24. 07:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4# Persze igen itt azt kell mondani hogy megbüntetnek, de ettől még sokan csinálják ezt baráti alapon.

És ha büntetne is valaki, hogy fogja azt bizonyítani hogy te ezt pénzért adtad? Haverok rokonok felnyomnak vagy mi?

2023. ápr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
5 Ezzel akkor szokot gond lenni amikor pl a komplet társaság szalmanellás lesz stb.
2023. ápr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon köszönöm a tanácsokat.
2023. ápr. 24. 19:14
 8/9 anonim ***** válasza:

6# Ez oké, de még mindig nincs bizonyítva hogy pénzért csinált sütit.

Akkor is szalmonellás lehet a társaság ha te sütsz egy tepsi sütit és szétosztod a szomszédaid között. Senki nem mehet sehova reklamálni mert elfogadta a sütit és megette.

2023. ápr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8

Nem kell belemagyarázni semmi szalmonellát. Ezer lagzi van hetente az országban, vidéken mindenhol így főznek, sütnek.

A disznóvágásokról meg a karácsonyi lakomákról nem is beszélve.

2023. ápr. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!