Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Startnak közösségi finanszíroz...

Startnak közösségi finanszírozás? Folytatás lent:

Figyelt kérdés

Huszonéves alkotó lélek vagyok tele ötletekkel több témában, ám a kivitelezésekhez kevés vagyok egymagam. A segítség vagy/és bérgyártás pedig nincs ingyen, ezt viszont a kis fizetésemből nem tudom megoldani.


Kisebb összeget mindig raktam s rakok félre, azt mindig alkotásokba forgatom meg, így gyűlik a keretem.


Ebben a formában lassú a haladás és szeretnék belevágni a dolgokba.


Prototípusok kivitelezésére szeretnék kezdetben, mert pl adott részének kivitelezéséhez nincsen kellő tudásom, eszközöm pl CNC vagy 3D nyomtató. Itt jönne képbe az említett segítség. Ingyen pedig senkitől nem várok el semmit. Főleg, ha ideje, energiája, munkája van benne.


Egy ideje szemezgetek a crowdfunding oldalakkal. A kérdésem az lenne melyiket javasolnátok? Van-e benne buktató? Stb. Egyéb tapasztalatokra lennék kíváncsi.


No és magyarországról megoldható legyen. Mert olvastam, nem mindegyik magyarbarát.


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!


Ui.: igen, használtam a google-t. Olvastam, ám személyes vélemények jobban érdekelnek, mint a szép biznisz-kerítés a célközönségnek, azaz azok, akik igénybe veszik az oldalakat.


A színfalak mögötti dolgok érdekelnek, nem a díszlet.



2023. ápr. 27. 07:59
 1/8 anonim válasza:
30%

Annyira fölösleges időpazarlás ez az egész kérdés, hogy fel nem foghatom minek írtad ki ide.

Ha te olyan ember lennél, aki tervez, alkot, vállakozik, megváltoztatja a világot, akkor már rég csinálnád, nem itt nyöszörögnél, hogy nincs 3D nyomtatód.

Ellenben az, hogy ezt a kérdést ide kiírtad csak azt bizonyítja, hogy ez egy unatkozó hülyegyerek vágyálmodozása, semmi több.

Szóval akkor mi is a kérdés?

2023. ápr. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

jofogason van műgyantás nyomtató 350e körül, szálhúzásos 250e körül.


Elmész dolgozni és máris lesz pénzed eszközökre.


Előbb a kis fizetésed emeld, majd ha lesz miből vállalkoznod akkor lehet. vagy keress olyan vállalkozási ötletet amit el tudsz indítani abból a pénzmennyiségedből, amid a rendelkezésedre áll.

2023. ápr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne álmodozz crowdfunding-ról, ha te magad nem tudod összerakni azt a projectet, csomagot, amire bárki fizetne neked 10 dollárt.

Azt meg saját magad vallottad be, hogy híján vagy pénznek, tehát megbízni nem tudsz senkit, hogy 4-5 ezer dollárért elvégezze a munkát helyetted.

A crowdfunding oldalakra csak kész projectet tudsz feltölteni akár angol oldal, akár magyar.

2023. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szövegértésből megbuktak mind a 3-an.


Milyen álarc mögül tetszenek vakkantani?


Egyedül élek és tartom el magam, nem mindenki olyan szerencsés, hogy élnek a szülei... A jelen felszerelésemet se ajándékba kaptam...

S mesélhetnék még... ám ilyen fajta mentalitású embereknek... nem.


Miből rakna félre az ember tisztességes pénzt, ha nincsen munkája?

Értelmezni is kellene a szöveget nem csak az ABC betűit összeolvasni.


A gyengébb agykapacitású kommentelőnek: El tetszett olvasni azt a mondatot amelyben a "3D nyomtató" szerepel? A vessző elött van 3 jelentős szó is.

Fölösleges időpazarlás volt kommentelned, ha alap dolgok nem mennek emberként sem. Az elképzelésről se tud semmit, maradjon csendben, ha a kérdésre nem tud válaszolni, csak fröcsögni.


Azért tetszettek írni, hogy beletapossanak egy fiatalabb kérdezőbe és előadják a nagy embert, holott valószínű a sanyarú életük frusztrációit töltik le komment formájában...


Gratulálok! Csodás felnőttek maguk! Igazi példamutatók! (Irónia - csak mondom a gyengébbek kedvéért.) Már ha egyáltalán betöltötték a 18-at... Mert vannak ilyen alakok is az oldalon...


Fura, amikor én segítettem amiben csak tudtam a másnak, sose így álltam hozzájuk, és támadó görénykedés helyett emberként bántam a másik féllel kortól nemtől függetlenül!


Aztán jajveszékel a maguk fajta "ezek a mai fiatalok".

Én meg: "ezek a befásultak"...


Köszönöm, hogy bizonyítják azt, hogy mennyi befásult személy van főleg az online-n térben!


Én meg szépen megyek vissza szerkeszteni és haladok a magam útján lassabban; a céljaimat pedig befejezem, megvalósítom ugyanúgy csak több időt fog igénybe venni.


Megszokhattam volna már, hogy a nehezebb út az enyém és ilyen szennyeződéseket kell lemosnom a szélvédőről, mint maguk... igaz, előnyei is voltak s lesznek.


Tessék elgondolkodni önmagukon a másik idegen ember piszkálása helyett! Mielőbbi jobbulást! További szép napot!

2023. ápr. 29. 13:47
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, óriási fazon ez a kérdező, le a kalappal előtte. 😂😂😂 milyen cuccot tolsz, barátom? adjál belőle! 😂😂😂


Közösségi finanszírozás, magyar oldal, neked, kérdező:


[link]

2023. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Látom nem olvastad el a kérdés alatti "apróbetűs részt"...


"A színfalak mögötti dolgok érdekelnek, nem a díszlet." - azaz olyan személyek válaszát várom, akik igénybe is vették.


Nem cuccozok, de látom nagyon vevő vagy az ilyenekre. Mielőbbi kijózanodást!

2023. ápr. 29. 14:12
 7/8 anonim ***** válasza:

"olyan személyek válaszát várom, akik igénybe is vették"

Akkor interjúvold meg őket egyenesen. Ott vannak a sikeres kampányok a honlapon.

Az indiegogo-n és a kickstarter-en is találsz ezernyi sikeres kampányt, gondolom szívesen felvilágosítanak téged a színfalak mögötti dolgokról is.

De youtube tutorialokat is nézegethetsz. Szívesen keresek neked, de szerintem boldogulsz egyedül is, ügyes fiú vagy te.

2023. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Huszonéves alkotó lélek vagyok tele ötletekkel több témában, ám a kivitelezésekhez kevés vagyok egymagam."

Hát, ötletekkel mindenhol tele a padlás... Csinálj egy ötletbörzét vagy garázsvásárt az ötleteidből: 1 zsákbamacska ötlet 100 ezer Ft, 10 ötletet eladsz és máris összejön az induló tőkéd a legjobb ötletedhez, amit persze nem adsz el, megtartod magadnak és megvalósítod.

2023. ápr. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!