Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás öröklése...

Egyéni vállalkozás öröklése szakmai képesítés hiányában?

Figyelt kérdés
Édesapám elhalálozása után megörököltem az egyéni vállalkozást, mely egy műszaki kereskedelmi bolt 2 alkalmazottal, közülök 1 rendelkezik műszaki eladó szakmával. Konkrét kérdésem több is van, egy közülük az, hogy nekem kell e kereskedő/eladó szakmát letennem, ahhoz hogy ebben tudjak dolgozni? Feltétlen szükséges e üzletvezető szakma? Ha igen, akkor annak előkövetelménye az új rendszer szerint kereskedő/eladó szakképesítés + 1 év szakmai gyakorlat, ez esetben a szakmai gyakorlatot teljesíthetem a vállalkozáson belül? Illetve olyat is olvastam, hogy az egyéni vállalkozásban dolgozók közül az is elég lehet, hogy az egyik alkalmazott rendelkezik csak boltvezetői végzettséggel, ez az információ hiteles-e? Továbbá, milyen hivatalos szervnél (önkormányzat mely osztályán, vagy könyvelőnél, ügyvédnél) lehet ezekről tájékozódni személyesen?

2023. máj. 12. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
google. Szerintem boltvezető nem kell. Az egy szakképzett eladó elég, nem fontos, hogy te legyél.
2023. máj. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kereskedelmi és Iparkamara megyei (fővárosi) egységét keresd meg, segíteni fognak.
2023. máj. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, ha “csak” tulajdonos vagy nem szükséges boltvezetőnek lenned. Az lehet egy alkalmazottad is, akit kinevezel a pozícióra. De lehet változtak a dolgok, kérdezz utána a #2-es válaszában említett helyen.
2023. máj. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!