Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az otthon termesztett, megmara...

Az otthon termesztett, megmaradt gyümölcsöt eladhatom a piacon?

Figyelt kérdés

Egy kisebb kertesházban lakunk. Van egy cseresznye fánk és egy fügebokrunk, de minden évben ránk rohad a fele mert csak magunknak termesztjük. Tehát nem vagyunk őstermelők. Az lenne a kérdésem, hogy így, őstermelői igazolvány nélkül a maradék gyümölcsöt árulhatom-e a piacon?

Előre is köszi mindenkinek a segítséget.



2023. máj. 14. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Néhány éve még gondolkodás nélkül azt válaszoltam volna, hogy igen.


De mostanában annyi szigorúság van, hogy érdemes megkérdezni a piac fenntartójától/felügyelőjétől.

2023. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Váltsd ki az őstermelőit


A fügét meg küldd el nekem!

2023. máj. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég, ha kiírod a kapura, hogy cseresznye eladó, vagy össze szeded cefrének, valaki elviszi.

Amúgy be is lehet ám főzni befőttnek, sőt le is lehet fagyasztani. Télen kiváló gyümölcslevest lehet belőle készíteni almával, szilvával. Vagy túróval keverve rétes töltelékének is kiváló.

Mi minden nyáron befőzünk 100-200 üveg befőttet és lefagyasztunk összesen vagy 20 kg magozott meggyet, cseresznyét, kajszibarackot, besztercei szilvát félkilós (inkább 50-70 dekás) kiszerelésben, nejlonzacsiban. Júniusban meggyet, cserit, júliusban a kajszit, szeptemberben a szilvát.

Túrókrémnek is kiváló, negyedkiló túróhoz fél kiló mézédes gyümölcs. Cukor sem kell bele. Csokoládé helyett a gyerekeknek is sokkal egészségesebb. Télen van, hogy két csomag fagyasztott gyümölcsöt kell elővenni egyszerre, mert mire az első kiolvadna, már el is csipegettük félig fagyottan. Nagyon finom.

2023. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Faluhelyen meg úgy szokták, hogy sosincs felesleg, mert ha lenne, megkínálják a szomszédokat, rokonokat, barátokat. Azok meg visznek legközelebb tojást, vagy ami nekik van feleslegben.
2023. máj. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Igen, eladhatod, de egyszerűbb, ha kiírod fészbukra, hogy kell-e valakinek a környéken befőzésre vagy pálinkának.
2023. máj. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, csak én nem piacon árulnám, hanem neten. Amúgy nálunk pl másfél soron annyi uborka lett, hogy a szomszédok is elteltek vele, azt sem tudtam, mit csináljak. Akkor ajánlották, hogy adjam el, de ugye azzal is rá lehet fázni. Van nagy telek, néhány gyümölcsfa ( dió, cseresznye, szilva, alma, meggy stb..)
jan. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az uborkát legalább tízféleképpen le tudod savanyítani télire. Legalább nem kell csemegeuborkát venned.

Amúgy is divat most a fermentált (savanyított) zöldség, mindenféle.

jan. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszi, utolsó, de nálunk alig fogy valamennyi. Az is csak salátának. Nálunk nem éri meg. Viszont, mivel itthon vagyok, gondoltam, kipróbálnám. Talán sikerülne egy keveset keresni vele.
jan. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ültess pár tőke csemegeszőlőt és olyan cserjéket, aminek a gyümölcseit le tudod fagyasztani télire, piros, sárga, fekete ribizli, egres, áfonya, szeder, málnatöveket, stb.
jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na, mi lett? Eladtad?
jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!