Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Adózás indie játékfejlesztőként?

Adózás indie játékfejlesztőként?

Figyelt kérdés
Van rendes állásom is, de szórakozásként szoktam szabadidőmben egyszerűbb játékokat írni. Ebből párat fel szeretnék tenni Steam-re és érdekelne, hogy ezt hogyan kell leadózni?

2023. máj. 15. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Kata
2023. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kitől kapod a pénzt? Ha valami ausztrál cég fizet, akkor sose vallanám be. HA mondjuk paypalra jön az összeg, akkor azt se.
2023. máj. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1, ahogy említettem van rendes állásom, magyarán azt csinálom főállásban. Így a kata az nem opció.

#2, amerikai a cég. Arról nem találtam pontos információkat, hogy a kifizetés hogyan zajlik. A bankszámlára utalás biztos, paypal-t nem tudom.


Mellesleg lehet nem voltam túl pontos, de az érdekelne, hogy ez adózás terén milyen kategóriába esik? Hány százalék szja-t, stb. kell fizetni utána?

2023. máj. 15. 16:57
 4/5 anonim ***** válasza:

A jelenleg hatályos törvény szerint ezt megbízási díjként hívják. Ez pedig lófsz számodra mert az összeg 90%-át terheli a Szociális hozzájárulási adó, a társadalom biztosítási adó és a személyi jövedelem adó. Magyarul a befolyt összeg egyharmadát elviszi az állam.


Tényleg a legoptimálisabb a katás rendszer lenne számodra, de ha nem kivitelezhető akkor az átalány adózási rendszert válaszd

2023. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2023. máj. 15. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!