Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy kocsma nyitása nagyságrend...

Egy kocsma nyitása nagyságrendileg mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Akár tételesen is érdekel, mi mennyi.
2010. okt. 10. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb havi 1-1,5 millió.

Bérleti díj, felszerelés, könyvelő, munkabér, szállítók, szemetes, áram, gáz, víz, kéményseprők, zeneszolgáltatás, engedélyek,cégalapítás,a termékek beszerzése.

2010. okt. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,hogy hol akarod és mégis milyen lenne a kínálatod, mert ettől függ sajna.


Pl Budapesten belül sem mindegy,hogy belváros vagy peremkerület...hogy legyen egy 50nm-es kocsma, vagy egy 100nm-es...érted ugye?először mond meg ezeket én utána szívesen kiszámolom neked:)

2010. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
19:30-as! Kocsmád van neked is vagy csak ennyire tisztában van a dolgokkal? (csak érdeklődöm)
2010. okt. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kocsmám van:) De szakdolgozatot írok, tehát muszáj tisztában lennem ezzel és a költségvonzatokkal:)
2010. okt. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%
Valaki azért nézze át azt a szakdolgozatot,hogy a mond szó felszólítóalakja jól szerepeljen.Így ni: Mondd meg!!
2010. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Bocsáss meg kedves helyesírási szótáram, hogy ki mertem felejteni, egy 'D' betűt:).
2010. okt. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Budapesten közel a belvároshoz, nagyjából 100nm, és lehetőleg minél igényesebb.
2010. okt. 11. 19:57
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Értem:)

Nos akkor; 100nm-re kalkulálj, az V.VI.VII-ben olyan 1milliót bérleti díjra; talán soknak hangzik, az is, kicsit lehet túl is értékeltem, attól függ azért,hogy mennyire van felújítva, adnak-e bérletként felszerelést stb:)

Na most; olyan helyet vegyél ki ami alapból vend.egység volt, meg tulajtól bérled, mert neked is könnyebb, plusz az átminősítés az építési engedély köteles és marha drága, annyi mintha újat építenél és kell parkolhely is amit ha nem tudsz csinálni akkor kell bírság és az kb 1milla/parkolóhely ( 5nm/1parkoló és ezt a nm-rt csak a vendégtérre számold), vagy akkor 500m-en belül kell parkolóház és ott bérelhetsz, de az is sok.

Szóval ha tulajtól bérled akkor nem kell ez:)


Először meg kell tervezni milyen legyen a bár:) vagy pub,mert kocsma= lebuj:) szóval nemtudom hogy képzelted akkor ezt az elegánsat:)


És akkor, cégbejegyzés kell, műk. engedély (aztán majd jön az antsz, környezetvédelem,tűzolt.munkavédelem stb és kell a nevedet is lefoglalni)...erre azért számolj 250.000 (kicsit túlzok az árak terén, de jobb picit rászámolni).


Aztán jön a felszerelés,berendezés:) Kell átfestés, világítás, székek, asztalok, poharak, sörcsapoló,kávéfőző és még isten tudja mi nagyon sok minden és gondolom nem csak inni lehet, tehát jó lenne ha lenne legalább szendvics, péksütemény és cukrász süti, azokhoz külön cucc kell még.


Az enyém 15 milla volt, de nekem meleg konyhám is van azért és úgy csináltam,hogy összeszedtem néhányoldalt és le lestem az árakat.

Pl berendezésnél a dublino kft volt, vendéglátós poharasnál a gastro centrum...ott mindne fent van...

Én hozzád, ha mondjuk olyan 50nm marad a vendégtér, akkor kb 50-60 főre számolok, akkor annak kell minden pohárból 70 darab )fogyóeszköz tehát több kell...az sem olcsó, pontos árat nem mondok, nézd meg...de nem lehet 1 pohárból pl likőrt vagy bort adni szóval sok kell...mondjuk számolj 500ft-ot egy pohárra...van legalább 10 pohárfajta, plusz kávéscsésze, teás, kommerszhez meg isten tudja.

Aztán kell tányér...abból is legalább 70-70-70 darabonként.

Kávéfőző használtan 300.000 és ahhoz kell még tömörítődaráló,habosító stb...teához is kéne valami...szendvicshez pl vágódeszka, kés, tartó, ahhoz külön raktár ha nem rendeled, az is benne van 200.000ban.

Plusz ugye a szeszes dolgok...sörcsapoló 300.000körül van szintén, plusz kiöntők, mérők, kéne pénztárgép is, azt sem úszod meg 100.000alatt..és akkor kellene festét, vagy tapéta...a szék ára pl a dublinonál azért 25.000körül van és akkor még kellene asztal is. Hamutál, szemetes, virágok, díszek, zene (azt se lehet ingyen mert az artisjusnak fizetni kell folyamatosan, u.e a tv-nél is).


Azért jó lenne a reklám is szórólap pl 10-20ft/db és kellene még más hirdetési forma is (újság pl az is pl a pestiest csak az 1/16os 98.000ft)...


És akkor ott vannak a felszolgálók...nekik sem adhatsz minimálbért, ha mondjuk 8tól 24ig vagytok nyitva akkor kell 2 műszak/nap és nem jó egyedül lennie tehát kell legalább 4 és könyvelő,takarító, takarítószerek (iszonyat drága az is)...és így tovább


A beszerzésről nem is beszélve...csak a kommersz italo 400.000/hét, nektek az kb 200.000/hét...sok nagyon.


Hát így számolj.



Aztán jö

2010. okt. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2010. okt. 12. 18:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 3 kávézóm és éttermem van, tőlem jobban nem sokan tudhatják az árakat. Priviben tudok küldeni listát ( részletest )
2010. okt. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!