Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » MOL Bubi bicajjal futárkodni?

MOL Bubi bicajjal futárkodni?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni futárkodni és amíg nincs saját bicajom, addig a MOL bubi biciklikre gondoltam. Mennyire javavolt? Mennyire nehéz hajtani? Sosem próbáltam, de állítólag nagyon lomha.

2023. jún. 5. 23:38
1 2
 1/11 Fárasztó96 ***** válasza:
64%
Randomba bérelj egyet és próbáld ki. Ha megelégedsz vele, hajrá
2023. jún. 6. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pszichológus atya ***** válasza:
85%
Kereskedelmi célra nem használhatod a bérleményt.
2023. jún. 6. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Azért durva hogy még egy biciklire se telik...
2023. jún. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2. Köszönöm!

3. Inkább az a durva, hogy random embereknek beszólsz anélkül, hogy ismernéd a mögöttes okokat. Nem tudom és nem is akarom tárolni és mivel csak ezen az egy nyáron futárkodnék, ezért feleslegesnek tartom a bicikli megvásárlását. Nem szeretek holmikat gyűjtögetni, minimalista életet élek. Ha lehet, akkor inkább bérlem a dolgokat - főleg azt, amit később nem is használnék. Tudod, erre vannak a közösségi megosztók: autóbérlés, robogóbérlés, biciklibérlés, könyvtár, stb. Így karbantartani sem kell.

2023. jún. 6. 08:01
 5/11 A kérdező kommentje:
Számodra lehet, számomra viszont fontosabb a fenntarthatóság. Nem értünk egyet. Viszont a kérdésre azóta sem sikerült válaszolnod :) A kötekedésedet jelentettem az adminoknak. Szép napot :)
2023. jún. 6. 08:36
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon egyszerű, 30 ezer egy jó állapotú használt kerékpár, amire nem kell költened. Ezt összeveted a bérlés költségeivel és kiszámolod hogyan jössz ki olcsóbban. Ennyi.
2023. jún. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem kötekedés volt. Ám a fenntarthatósághoz semmi köze annak, amit írtál. Az nettó pazarlás és környezetszennyezés. A fenntarthatósághoz annak van köze, amikor veszel egy biciklit 30 000-ért majd amikor már nem kell, akkor eladod. Így nulla környezeti nyomot hagytál.


Szívesen adnék az embereknek intravénásan észt ám azt is tudom, hogy ez lehetetlen.

2023. jún. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Mol-biciklivel futárkodni olyan, mint molylepkével szenet szállítani. Ha működőképes modell lenne, minden futár azzal járna.
2023. jún. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Lomha a kezdetekkor volt, ma már sokkal könnyebb, de miért nem próbálod ki?

Én ha bp-n vagyok csak bubi vagy gyalog, kerülöm a lepratelep bkv-t.

Nálunk (nem-Bp) látni rollermegosztós (Lime meg ilyenek) futárkodni is, jellemzően közel-keleti diákokat. Nem tudom mennyire éri meg nekik.

Azért az sem véletlen hogy vannak speciális futár(ok által kedvelt) bringatípusok amik nagyon mások.

Meg azért hegymenetben sem nagy szám a bubi.

Illetve rugalmatlansága miatt sem alkalmas szerintem a futárkodásra. Félóránként le kéne tenned ahhoz hogy havidíjat kelljen csak fizetned. Tehát meg kell állni. Ha nincs gyűjtőpont a közelben, vagy nem működik, vagy nincs benne bringa... az megint csak szívás, idő- és pénzveszteség.

Gondolkodj már ember, futárként egyetlen célod minél több címet minél kevesebb idő alatt megcsinálni :)

Sokkal egyszerűbb ha veszel egy bringát és a periódus végén eladod. Ahogy halad az infláció, nominálisan biztos, hogy nyersz rajta. Ha jó a bringa, meg lehet hogy reálertéken is tudsz keresni rajta...

2023. jún. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező nem futárkodni akar, csak kérdezősködik.
2023. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!