Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Angol magántanítás - érdemes...

Angol magántanítás - érdemes belevágni?

Figyelt kérdés

Angol tanári szakon végeztem, tanítottam középiskolában, nyelviskolákban is.

Aztán átnyergeltem az irodai világba, különféle területeken


Majd született 3 gyermekem, majd tavaly elváltam. Fix irodai állásom van, szívből utálom ezt a területet, és egy szobalány bérét kapom kb - de fix munkahely, rugalmasak táppénzt illetően pl.


Viszont így hogy egyedül nevelem a gyermekeimet, felerősödött a vàgyam, hogy belekezdjek egy saját vállalkozásba, ahol végre a magam ura lehetek, és tudok variàlni az időbeosztásommal. KATÁ-sként gondoltam.


De van rajtam egy jóadag para is. A gyerektartás + családi pótlék fedezi mindig a rezsinket + iskolai fizetnivalókat, de ami ezen felül van, azt mind ki kell tudnom termelni. De nem is ettől félek.


Hanem, mi van ha leesek a lábamról egy tartós betegség/baleset miatt? Fix munkahelyen jön annyi táppénz, hogy szűkösen, de megéljünk. De ha nem tudok órát tartani, akkor kész, vége.


Hogy lehet ezt kiküszöbölni?

Belevágnátok így egyedülálló szülőként?

Segítségem az idősödő szüleim a közelben, de erre nem szeretnèk apellálni természetesen.


Köszönök minden választ, akár azt is, hogy ébredjek fel és térjek észhez, becsüljem meg a pocsék, de fix munkahelyemet.:)



2023. jún. 15. 09:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Az a baj, hogy kismillió angol nyelvtanár van és már eltörölték a nyelvvizsga-kötelezettséget is a felvételihez, diplomához. Tehát nincs ügyfél, vagyis jóval kevesebb, mint régen, a covid előtt. Próbáld ki munka mellett a tanítást és máris megtudod. :(
2023. jún. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem kell Katásnak lenned. Adószámos magánszemélyként is el tudsz indulni. Ennek megvannak a korlátai, kérj tájékoztatást róla a NAV_tól.

Aztán ha már ki tudsz termelni havi 100-at akkor átmehetsz KATA-snak.


Szerintem angol nyelvtanárra mindig lesz igény.


Oktatni meg lehet online is, ma már nagyon sokan csinálják, akkor az áramszámlán meg egy-két technikai eszközök kívül más költséget nem nagyon van. Csak a KATA-t kell kitermelned.

2023. jún. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Munka mellett nem lesz kapacitásom magánórát vàllalni próbaként, ezt már most látom.


Én azt látom, hogy ha nem is nyelvvizsga miatt, de sokan vannak akik munkájuk miatt tanulnának angolt. Tanulták ugyan középiskolában, de meg se mernek mukkanni. Vagy a másik, az általános iskolás gyerekek, akiknek a szülei maguk nem tudnak angolul, így már másodiktól paráznak, hogy fognak tudni segíteni a gyereküknek, ha az lemarad.


Utánanézek az adószámos magánszemélynek, köszönöm!

2023. jún. 15. 10:38
 4/14 anonim ***** válasza:

"Munka mellett nem lesz kapacitásom magánórát vàllalni próbaként, ezt már most látom."


Akkor mégis mi a terved?

2023. jún. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Főállású egyéni vállalkozás a tervem, nem mellékállásban.
2023. jún. 15. 11:17
 6/14 anonim ***** válasza:
De úgy nem lesz érdemi táppénzed, ha ne adj'isten lebetegszel...
2023. jún. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Regisztrálj be egy magántanár-közvetítő oldalra egy hónapra 2-3 ezerért a 80 másik angoltanár mellé és meglátod hány találatod lesz.

If any...

2023. jún. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Valamiért olyan érzésem van, hogy kérdező már eldöntötte, hogy mindenáron sikeres lesz angoltanárként. Nincs B-terve.
2023. jún. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nemsokára indul a vállalkozóvá válást segítő pályázat idei fordulója.

4,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást lehet igényelni egy jó üzleti tervvel. Ha elnyered, még képzést is kaphatsz a pénz mellé.

Viszont úgy rémlik 2 évig meg kell tartanod a vállalkozásodat.

2023. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő és segítő hozzászólásokat.


A gúnyolódó kedves kommentelőnek üzenem, hogy nem, nem szálltam el a siker leendő ízétől - pontosan a kételyeim miatt kérdezek, ahol csak lehet.

2023. jún. 15. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!