Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mik a feltételei hogy macarono...

Mik a feltételei hogy macaronokat készítsek eladásra magánszemélyeknek?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok a féléves kisfiammal, környezetemben mindenki dicséri hogy milyen finomakat sütök, mindenféle sütiket, de legjobban a macaron készítés amit nagyon szívesen készítek. felmerült bennem hogy érdemes lenne ezzel foglalkozni. Hol kellene kezdenem össze szedni hogy mik a lépések ahhoz hogy hivatalosan tudjak készíteni a megrendelőimnek mondjuk csak macaront? Tervezem hogy elvégzem a cukrász szakmát hogy fejlesszem magam. Kétszintes csaladi házunk van ahol az emeletre külön lehet kintről felmenni, konyha és fürdő is van fent, esetleg ezt átalakítani a kis műhelynek vajon megfelelő lehet?

2023. jún. 18. 21:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Igen, iszonyú drágán adják a cukrászdàk, na de a minősége... 600ft ért vettem egyet vérnarancs ízűt mintha egy gumicukrot ettem volna. Ehhez képest nekem még ha csak a 250ft-os ét csokival is csináltam annyira jó ízű lett hogy semmi köze a cukrászdaihoz.

Ezért gondoltam hogy lehetne vele kezdeni valamit. Esküvőre, szülinapra, ajándékba tudnának rendelni tőlem. Azon gondolkodtam hogy még személyre is lehetne szabni, tehát megmondanà a megrendelő hogy milyen témában formàzzam, díszítsem, színezzem őket. Lehet rá rajzolni, csokival díszíteni, cukormàzzal. Annyira szépeket lehet csinálni, mégha nem is sokféle ízben, ha már van 2-3 íz és egy ötletes dekoráció akkor már ellehet adni simán.

2023. júl. 2. 07:30
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg baráti körben adod el, semmi gond. De amint kereskedelmi céllal, akkor cég és mindenféle szakhatósági engedély szükséges a szabályok szerint felszerelt konyha mellett, hiszen élelmiszerről van szó.
2023. júl. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igen, szeptemberben kezdem a cukrász szaktechnikus képzést. Utána meglátjuk hogy alakul. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2023. júl. 2. 10:48
 14/14 anonim ***** válasza:
Szívesen és sok örömöt hozzá!
2023. júl. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!