Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hitelt felvenni hülyeség?

Hitelt felvenni hülyeség?

Figyelt kérdés

Levelezőn tanulok.

Támadt egy jó vállalkozás ötletem, amit viszonylag kevés pénzből eltudok indítani, és van hozzá megfelelő tudásom is, tudom hogy képes lennék kivitelezni működőképesre.

Van már 1,5millio forint diakhitelem, abból fizettem tandíjat meg vettem autót

Gondolkozom rajta hogy még veszek fel 500,000forintot csak kicsit rossz érzés van bennem hogy már 20 évesen 2 millió forint hitelem lesz..

De igazából ha minden kötél szakad külföldre lehet menni dolgozni, most is tudok olyan helyet ahol 3000eurot kifizetnek

Szerintetek elrontom az életem ezzel?

Igazából lenne pénzem mellette is, csak a tandíjat is fizetni kell meg élni is


2023. jún. 20. 12:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Átalányadóval működne nyilván mellékállásban
2023. jún. 20. 12:33
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát mért nem mész el a 3000 eurós helyre? Akkor nem kell hitelt felvenned.

Amúgy mi az a meló és hol és hány óra munkáért fizetik ezt? Ez nettó?

2023. jún. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mire vagy hitelképes?
2023. jún. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyetem, önköltségesen vagyok

Diákhitel 5% kamattal.

Egyébként a Belgium, gyári fizikai munka, de birhato, napi 9 óra, több ismerősöm is kint van

2023. jún. 20. 13:09
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
4: De emellett még le van szervezve a szállás is és nem kell tudni a nyelvet és egy műszak? Biztos ez?... De az utazást, szállást, étkezést te kell fizessed, nem? Nem megy el ezekre a kereset 80%-a véletlenül?...
2023. jún. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem, szállás van azt tudom, és egyáltalán nem drága, azt hiszem valami 200euro csak, munkások vannak ott, de kulturált

A kaját nyilván magadnak kell állni, de ki lehet hozni olyan 300-500eurbol.

Hát ők olyan 1700-2000eurot tettek felre tisztán havonta

Magyar cég amúgy magyarok vannak ott

2023. jún. 20. 14:21
 7/10 A kérdező kommentje:
Sőt, még konkrétan volt hogy hazajöttek látogatóba , a cég fizeti még a repcsi jegyet is oda vissza, vagy ha kocsival akar valaki a telekocsit
2023. jún. 20. 14:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez érdekesen hangzik.

Szerintem menj ki most!

2023. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xswerdy ***** válasza:
nem ördögtől való egy vállalkozást hitelből indítani, pláne ha kedvező kamatozású. De azért járd nagyon körbe a dolgot, elbukni azért nem lenne jó.
2023. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"csak kicsit rossz érzés van bennem hogy már 20 évesen 2 millió forint hitelem lesz.."

Ha Amerikában élnél, ott 100 ezer dolcsi diákhiteled lenne, mire elvégzed az egyetemet.

A belgiumi gyári munka konkrétan micsoda? Szakképesítés nélkül dolgoznak ott? Mi az a munka amit végeznek pontosan?

2023. jún. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!