Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hol olvassak utána, hogyan...

Hol olvassak utána, hogyan kell üzleti tervet készíteni?

Figyelt kérdés
Egy elektronikai szervízt szeretnék nyitni.
2023. jún. 29. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

egyszerű: matek.

kérdezz meg egy könyvelőt az adóterhekről, a többit már te is ki tudod számolni.

2023. jún. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Üzleti tervezés c. könyv.

Jóval több ez mint matek vagy akár könyvelés.

2023. jún. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Millió +1 cikk van róla a neten
2023. jún. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Írasd meg egy szakemberrel, 200-300 ezer forint.
2023. jún. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vegyél hozzá egy könyvet 5-10 ezer Ft. Használtan kijöhetsz 3 ezerből is akár.
2023. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyetem alatt volt ilyen tantárgyam, a lényege az volt, hogy célirányosan minden műveletre vonatkozóan gyűjtsél információt pl. helyigény, speciális tárolási követelmények, munkaerőigény, anyagigény, gépigény és ezekre vonatkozóan készíts költségkalkulációt. Határozd meg a működési struktúrát, végezz bérkalkulációt, mérd fel a vetélytársakat, végezz igényfelmérést, stb. stb. stb.


A feladatom évi 20 000 000db 2l-es PET palackfúvó cég megtervezése volt.

TOTÁL FAILURE, mondhatni kegyelem 2-es!


A csoporttársaim nem leveleztek alapanyaggyártókkal, sem pedig gépgyártókkal, sokan a neten talált számokkal dolgoztak, vagy ha az nem volt elérhető bekamuzták az adatokat. Balga mód gondoltam pozitív megítélésem lesz a közel 200db levélváltással és ajánlatbekérőkkel, de nagyot tévedtem!

Mivel valós számokkal dolgoztam kihoztam, hogy abban az esetben, ha minden gépet újonnan veszek és 1,2Ft-al lenne drágább a db áram, mint a hazai vetélytársaké. A cégtervezésnél ezért több megoldási lehetőséget is felvázoltam:

---a gyártási kapacitás 20m db-ról 40m db-ra emelése esetén az alapanyag ára a mennyiségi kedvezmény miatt 2Ft-al csökkent volna, így a konkurencia ára alatt már nyereségessé válik.

---az előforma gyártó gép esetén az új gép helyett egy használt, de 2 év garanciával rendelkező gépet vettem volna, ennek ráadásul a gyártókapacitása 40%-al nagyobb is volt. Gyorsabb termelés és fele akkora költség.

---az előformára találtam gyártót, aki nálam még így is 1Ft/db-al olcsóbb és velük is leveleztem, ezáltal 2 alkalmazottal kevesebb, nem kell a gépre sem költeni, csökken a területigény, gyorsabb a termelés

---a kész palackokra töltési bérmunkában is gondolkoztam, sőt találtam az interneten eladó cégeket is, 20m db eladásra és 20m db töltésre, így +10Ft/palack profit

---táblázatosan egymás mellett szerepeltettem ez egyes lehetőségeket, a végén a db árat és a profitot forintosítva


Amibe belekötöttek:

---Ahelyett, hogy 250 000 000Ft-ért megvenném az épületet bekértem egy valódi bérleti szerződést 1,8MFt/hó árban. Az egyik bíráló nagyon frappánsan megjegyezte, hogy "Csak a totál barom bérel épületet!"

---Kicsi a raktárra kalkulált méretem, nem fér el benne 6 havi termelés. Itt már a korábbi úriember üzlettársa is beszólt, igazat adva neki "Ez tényleg egy balf***sz"!

---Eltértem a feladattól miszerint meg kell tervezni a 20m db-os palackfúvót és gazdaságossá tenni!

---A feladatot nem oldottam meg jól, hiszen bevallásom szerint drágább lennék a vetélytársaknál.

---Túl kicsi bérköltséggel számoltam a munkások esetén. Azt sem értékelte a "kedvenc" bírálóm, hogy felhívtam a figyelmét miszerint pont az ő cégének az álláshirdetésében szereplő összeget +30%-ot tüntettem fel.


11 bíráló volt, ebből 6 szerint megérdemeltem a 2-est, 5 szerint nem :)


---------


Haveromnak átnéztem az üzleti tervét, a számításom szerint nem gazdaságos, de a Bankot meggyőzte, bele is vágott és a végén 11mFt-ot bukott vele. A legnagyobb gond, hogy nem saját pénzből, hanem hitelből csinálta és még mindig fizeti.

2023. júl. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6 - azigen! 😅 ez milyen suli? ha nem titok.

ha az üzleti életre nem is, az alkalmazotti létre remekül készítenek az ilyen - had idézzem a tanár Urat - "balf****k".

minél többet keccsölsz, minél több energiát, kreativitást, túlórát fektetsz a melóba, annál jobban lehúzzák az értékelesedet!

2023. júl. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meghívott cégvezetők tulajok voltak a bírák, ha megtalálom a céget, elküldöm neked privátban.
2023. júl. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mit találtál, kérdező?
2023. júl. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
2023. júl. 8. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!