Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van-e értelme könyvelőre...

Van-e értelme könyvelőre költeni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Alanyi mentes átalányadózó egyéni vállalkozó vagyok. Havi egy számlát állítok csak ki, azt is EU-n belül külföldre, szolgáltatásról. Van-e értelme így könyvelőt fizetni, vagy simán ONYA-ban kitöltöm a bevallást és kalap-kabát? Van aki így csinálja?

2023. júl. 5. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért kell a könyvelő, hogy ilyen szakmai kérdéseket ne itt kelljen feltenned a tiniharcosoknak, mert ők azt sem tudják, mi az az "alanyi mentes"..
2023. júl. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nos... van egy könyvelő, akit családban ajánlottak (másnak is könyvel), de úgy néz ki, nem áll a helyzet magaslatán. Pl. a külföldre használandó ÁFA kategóriát kérdeztem és teljesen mást mondott, mint a NAV, márpedig én inkább hiszek a NAV-nak adóügyekben...
2023. júl. 5. 16:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne feltétlenül a navnak…nagyon sok balgaságot tudnak mondani. A gond, higy onyában nem fogod tudni megcsinálni a 65-öt és az A60-at sem. Plusz a dokumentációt sem hozzá. Szerintem ajánlatos a könyvelő. Egy olyan, aki ért is hozzá.
2023. júl. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De A60-at alanyi adómentesnek nem kell kiállítani, 65-ös meg kb csupa nulla lesz és ÁNYK-val be tudom küldeni, nem?
2023. júl. 5. 20:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Rosszul gondolod mint a 65-öt, mind az A60-at.
2023. júl. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ÁFA nem lesz egy fillér sem. Átalányadó, tehát költség számlám nem lesz, vissza igényelni nem tudok, közösségi szolgáltatás, ami ÁFA hatályán kívüli, szóval az alanyi mentes határ se számít.
2023. júl. 5. 21:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Jólvan, ha nekem nem hiszel, akkor kérdezd meg a navot. Ha szerencséd van, akkor egy hozzáértő ügyintézőt fogsz ki, aki elmondja majd azt, amit én is.
2023. júl. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van a válaszolónak. ‘65 + A60, hiszen közösségi szolgáltatás nyújtást végzel.

Emellett egyébként ‘1041, ‘58, kamara, önkormányzat…


Nem mondom, hogy könyvelő nélkül megoldhatatlan, de bőven kell tájékozódni, jogszabályokat ismerni ha nem mulasztási bírságra akarod költeni a pénzed.

2023. júl. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Oké, akkor keresek egy épkézláb könyvelőt.
2023. júl. 6. 07:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Ajánlom magamat :) :)
2023. júl. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!