Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Társasokat szeretnék bérbe...

Társasokat szeretnék bérbe adni, mennyire tudom ezt legálisan végezni úgy, hogy nincsen egy ehhez kapcsolódó vállalkozásom?

Figyelt kérdés
Nálunk az egész család nagyon szeret társasozni, ebből fakadóan rengeteg társasunk van. Sok közülük híres játék, amiket 10 ezer forint felett lehet megvásárolni. Támadt egy olyan ötletem, hogy bérbe adhatnám ezeket a játékokat, olyanoknak akik szívesen játszanának vele néhány alkalommal, de nem vennék meg a játékot ilyen drágán. Mennyire tudom legálisan végezni ezt a tevékenységet úgy, hogy nem lenne egy hozzá kapcsolódó vállalkozásom? Ez is úgy működik mikor valaki eladja a használt cuccait, vagyis bizonyos összeg alatt nem kell adózni, vagy a bérbe adás már máshogy működik? Előre is köszönöm a válaszokat.

2023. júl. 11. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Ha üzletszerűen üződ, márpedig ez annak hangzik, akkor adózni kell, vállalkozni kell
2023. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

1) üzletszerű tevékenység, vállalkozás kell és az első forint adóköteles

2) nagyjából az első bérlő elhagyna mindent

2023. júl. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy előttem szólók mondják, illetve írják. Nem jó ötlet, mennyiért adod bérbe? 2000 Ft-ért? Ezért képes lennél egy szerződést készíteni, buszozni Budapest-szerte, aztán visszaadáskor megint és a buszmegállóban számolgatnátok a társasjáték tartozékait, hogy minden darabra megvan-e?

Kicsit naívan állsz a világhoz, kérdező. Ne magadból indulj ki, hogy te rendes vagy, tisztességes, egyenes és majd mindenki ugyanilyen lesz veled szemben! A világ nem ilyen!

Ellenben, ha tanulni akarsz az emberek jelleméről, meg akarod ismerni az emberek sötét oldalát, akkor vágj bele! Jó tapasztalat lesz! :)

2023. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amire nincs szükséged, add el használtan valamelyik online piactéren és kész.
2023. júl. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet, csináld! 😂
2023. júl. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hajrá! Aztán várjuk, hogy megoszd a tapasztalataidat!
2023. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!