Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Woltos Foodpandás (vállalkozó)...

Woltos Foodpandás (vállalkozó) futárok? Eleinte másodállásban szeretnék nagy vidéki városban futárkodni délutánonként,egy elektromos mopedautóval,amit ha lehet, délelőttönként bérbe adnék.Kérdésem:

Figyelt kérdés
Ezt a járművet ha külföldön venném,-mivel itthon nem találtam megfelelőt-az ott kapott nevemre szóló számlával tudok majd valamit kezdeni?(nem vagyok,voltam még vállalkozó) Vagy vállalkozóként érdemesebb,célszerűbb beszerezni.Tehát vegyem meg most, vagy várjak?

#futár #Foodpanda #e-jármű
2023. júl. 17. 14:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Mivel átalányadós vállalkozóként tudsz ezekkel a cégekkel együttműködni, a járműbeszerzés módjának nincs jelentősége. Átalányadós vállalkozóként Költségszámlákat nem tudsz elszámolni.
2023. júl. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi.
2023. júl. 17. 17:04
 3/19 A kérdező kommentje:

A Woltnál azt írják,válsztható VSzJA vagy átalány "Az egyéni vállalkozó adózása, áfás vagy alanyi adómentes vállalkozás:

El kell döntened, hogy az egyéni vállalkozásból származó jövedelmet milyen módon adózod le. Választhatod a vállalkozói SZJA-t valamint az átalányadózást is." [link]

2023. júl. 21. 19:34
 4/19 anonim ***** válasza:
Milyen mopedautót szeretnél venni és milyen áron?
2023. júl. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha délelőttre bérbe adod a mopedautót, az délutánra lemerül. Hogyan fogod akkor délután magad használni? :)
2023. júl. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Opel Rocks-e vagy Citroen Ami 9e Eur körül van.A bérbeadás nem publikus szolgáltatás (értsd:nem futároknak,így a töltöttség nem probléma (feltöltve kapnám vissza).
2023. júl. 21. 23:09
 7/19 anonim ***** válasza:
Ez milyen jogosítvánnyal vezethető és milyen kötelezőbiztosítás vonatkozik rá? Rendszám van ezen? Mi van, ha összetörik, ellopják? Hogy értsd, futárkodni egy 30 ezres biciklivel is lehet, nem kell hozzá egy 4 milliós mopedautó.
2023. júl. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Teljesen irracionális egy ilyen járgányt venni, ez a gazdagok gyerekjátéka. 300 ezerért vehetsz egy használt, de még tűrhető állapotban lévő Suzukit, ami nagyságrendileg jobban kihasználható, mint egy ilyen babakocsi.
2023. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Biztos nem ez a legjobb,vagy legracionálisabb megoldás futárkodásra,de nekem más célból is kell.A futárkodás másodlagosan jött.
2023. júl. 22. 13:34
 10/19 anonim ***** válasza:
#7 L6e a besorolása,és AM kategóriával vezethető.
2023. júl. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!