Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozóként hogyan mentek...

Vállalkozóként hogyan mentek szabadságra?

Figyelt kérdés
Egyszemélyes vállalkozóként, szabadúszóként (ha többen vagytok akkor gondolom egy fokkal már könnyebb megoldani), hogyan mentek szabadságra? Vegyünk pl egy weboldalak készítésével foglalkozó vállalkozót. Mindig készenlétben kell lenni, bármikor telefonálhat az ügyfél hogy xy dolog nem működik, lehalt az oldal, jön egy új megkeresés stb gyorsan el kell hárítanunk a hibát. Így teljesen érthető hogy hetekre biztos nem lehetünk elérhetetlenek. De akár egy pár napos szabi is kicsit megvalósíthatatlanak tűnik így. Pihenni pedig néha muszáj. Ti hogyan oldjátok meg, hogy ha elérhetetlenné nem is váltok ugyan de legalább az évente pár napos szabiból, se váljon táv munka vakáció helyett?

2023. aug. 16. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

A pihenés miért zárja ki, hogy mondjuk heti fél napot, vagy napi 1 órát foglalkozz a tennivalókkal? Nem fog leszáradni a kis kezed tőle :D

A szabadúszás lényege a rugalmasság kezelése. 8 évig voltam szabadúszó, és most saját cégem van, mégis minden évben 2 hónapot utaztam valami vadabb tájakon. Volt hogy lóhátról jelentkeztem be, vagy búvárfelszerelésben a merülésre várva. Idén minden héten volt egy office hours napom, amikorra a meetingeket szerveztem, és néha esténként pár órát foglalkoztam ügyintézéssel. Ez ilyen. Cserébe a várható bevételed alkalmazottinak a többszöröse. Ha nem tudod kezelni, és szükséged van a fix szabi napokra, meg a 9-5 munkamenetre, akkor menj alkalmazottnak.

2023. aug. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Vállalkozóként sehogy. Egyszer elmentem egy hétre, fél évig szerveztem az egészet, 1 hét alatt gyakorlatilag összeomlott a cég, végig telefonáltam a strandon abból állt a nyaralás.
2023. aug. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Kérdezd meg a főbb partnereket hogy náluk mikor van a nyári leállás és az alapján szervezd a nyaralásodat de azt tudnod kell hogy valamiért valamit tenned is kell. Ha ez nem megy akkor maradj alkalmazott.
2023. aug. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem, a pihenés nem zárja ki, hogy napi 1 órát vagy heti 1 napot foglalkozzak a munkával. Természetesen nem is erre gondoltam, tisztában vagyok vele, hogy vállalkozóként nincs olyan hogy 100% ba szabadságon vagy és egyáltalán nem kell a munkával foglalkoznod. A kérdés arra irányult, hogy hogyan oldjátok meg hogy ne járjatok úgy mint a második válaszoló. :)

2023. aug. 16. 14:41
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Egyszemélyes vállalkozás esetén simán lehet közölni az ügyfelekkel, hogy x időben nem leszel elérhető és hogy a kéréseket legyenek szívesek előtte/utána megtenni, így max a nagyon kritikus dolgokkal kell foglalkoznod a nyaraláson.

Cég esetében meg kell valaki, aki addig helyettesít és kész.

2023. aug. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
Bármikor el tudok menni. Több hétre is. A vállalkozásomon dolgozom és nem benne mint egy rabszolga. Több mint 100 weboldalt üzemeltetek, az elmúlt 2 évben nem volt olyan, hogy sos leállt az egyik az éjszaka közepén. A jó weboldalak nem állnak le.
2023. aug. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
na, ez könyvelőként kb lehetetlen. Tuti akkor jön új dolgozó, akkor lépi át a rohadt áfa-határt, akármi.
2023. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7, miért lenne lehetetlen? a család könyvelője is elmegy nyaralni, a szüleim is megoldják, én is megoldom, megmondjuk az ügyfeleknek és társaiknak, hogy augusztus 3 és 7 között nem vagyunk elérhetők, csókolom. mondjuk lehet hogy csak nekünk ilyen egyszerű, hogy ezek az emberek is mind ép értelmű felnőttek, akik maguk is láttak már nyaralást, nem visszamaradott, figyelemhiányos gyerekek, akik képtelenek fél napig meglenni magukban.
2023. aug. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8, aha. Én vagyok a könyvelőd és egy hétig nem vagyok. Te holnap felvennél valakit. Bejelenteni a jóisten fogja? Mert te nem, az tuti.
2023. aug. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Úgy kell szervezni a dolgokat, hogy amit lehet, azt másik hétre kell tenni. Amit nem lehet, azt meg nem lehet, ennyi.

Én volt, hogy az Interspar közepén, a mobilomról jelentkeztem be az egyik szerverre, mert hibára futott az egyik weboldal, és meg kellett oldani.

2023. aug. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!