Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Műkörmös. 32 évesen érdemes...

Műkörmös. 32 évesen érdemes belekezdeni? Mekkora költség a tanfolyammal, eszközök beszerzésével együtt?

Figyelt kérdés
Milyen tanfolyamot ajánlotok Budapesten? És mi az, amit semmiképp?

2023. szept. 3. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Minden második tinicsaj már műkörmös. Max akkor éri meg ha a 32 éved alatt összejött egy jól működő szépségszalonod, és mondjuk ezzel egészítenéd ki a jelenlegi szolgáltatás portfóliót.
2023. szept. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Milyen tanfolyamot ajánlotok Budapesten?

Full stack dev


És mi az, amit semmiképp?

Műkörmös droid

2023. szept. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Csak akkor, ha van többmilliós tőkéd egy körmösszalon nyitásához úgy, hogy az üzlet felfutása alatt is meg tudsz élni akár minimális bevétellel.
2023. szept. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Én mindig csodálattal nézem, hogy a sok műkörmös, szempillás és társai hogy a f@$zba élnek meg? Aztán ja jön valami hasonló, mint a covid megy a nyígás...
2023. szept. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Van több milliós tőkém rá, ez nem lenne probléma, ha muszály.


Bár nem meggazdagodni szeretnék belőle, hanem havi 200e nettóval kijönni, már jól vagyok!



Szeretnék kilépni a számítógép-irodai adminisztráció-fix napi 9 óra a monitor előtt-munka világából, amit 10 éve csinálok.


Szerintem is sok műkörmös van, de olyan aki valóban szépen és gyorsan dolgozik kevés.

2023. szept. 4. 10:23
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

#4 elárulom a rohadt nagy titkoty ide figyelj... úgy hogy létezik fizetőképes kereslet, aki hajlandó időpontot foglalni hozzám és fizetni azért, hogy megcsináljam a körmét 🙃 hihetetlen, ugye?


"Aztán ja jön valami hasonló, mint a covid megy a nyígás..."

Ment a "nyígás" a fodrászok, a szakácsok, a pincérek, az idegenvezetők meg a színészek részéről is. Tudod az oké, hogy köteleztek minket a bezárásra, hogy ne legyen fertőzés, elfogadom. Csak éppen ott lettünk hagyva a szarban, nem kaptunk semmi támogatást, ellentétben pl az osztrák kollégákkal, akiknek az állam kipótolta a fizetését, amíg zárva kellett tartaniuk... Rendben elengedték a katánkat.

Attól még fizetni kellett az üzlethelyiséget, a legtöbbeknek a lakbért/törlesztőt, enni valamit, van akinek gyereke is volt (nekem szerencsére még nem), akit szintén kellett etetni, ruházni.

Erre te meg itt kárörvendezel, hogy emberek egzisztenciája ment tönkre, hát szégyelld magad te undorító mocskos sötét bunkó tirpák paraszt 😡😡😡😡

2023. szept. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Arról senki sem tehet, az állam sem kedves 6-os vállalkozó barátunk, hogy a COVID előtt nagyon kevesetek tett félre, miközben ment a HARÁCS. ja, hogy bömbire tellett? Meg KATA-zni havi 50 ezret adózni, évi 12 millás hivatalos meg ki tudja mennyi nem hivatlos bevétellel?
2023. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Süt belőled a rosszindulat haver.

Milyen harácsról beszélsz?! Egy ennyire telített szakmában csak akkor kérhetsz többet az átlagnál, ha tényleg egy minőségibb munkát adsz ki a kezedből, különben elmennek a vendégeid.

Ja vagy a szabad piac és az árképzés csak addig érvényes, amíg nem "harácsolunk"? Ha gondolod szívesen lebontom neked a költségeimet, kata, üzletbérlet, rezsi, fogyó dolgok (alapanyagok, kávé, tea a vendégeknek, szappan, papír a mosdóba), aztán más eszközök is fogynak, az ecset sem tart örökké, a reszelők sem, de még a lámpa is elromlik. Vagy el sem romlik, pár éve szimplán csak olyan alapanyagok jöttek be, amik már nem kötnek UV csöves lámpában csak ledesben. Hoppá dobhattam ki a nem olcsó lámpámat és vehettem újat. Ebben a szakmában folyton jönnek új anyagok, technikák, ha nem jársz évente többször továbbképzésekre nagyon hamar lemaradsz. Hirdetés, könyvelő, stb. Ja és felháborító módon még gondolok magamra is, elmegyek fodrászhoz, veszek ruhát magamnak, elmegyek ide-oda jól érezni magam....

Amúgy meg egyszer itt hisztizel a szabad verseny miatt, utána meg bunkózva számonkérsz, hogy miért annyi az annyi. Ha van aki kifizeti, akkor annyi. Ja meg még én rohadjak meg, hogy elfogadtam a legkedvezőbb adózási formát? 🤦🏻‍♀️ a szabad piac nevében ugye 🤡 azt meg külön köszi, hogy megelőlegezted nekem, hogy adócsaló is vagyok.

Amúgy meg képzeld el nincs BMW-m és soha nem is volt. Tartalékaim ellenben vannak, köszi a tanácsot. Bele is nyúltam, hogy túléljek csak tudod azzal a pénzzel céljaim lettek volna.

Undorító ahogy süt belőled a rosszindulat és egyenesen örülsz annak, hogy tisztességesen dolgozó emberek rosszul jártak. Jobb lenne ha segélyből élősködnék vagy lopnék? Fogadok fideszes vagy 🤡

2023. szept. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

A #4es kérdésem még mindig arra irányult, hogy egy ennyire telített szakmában hogy a francba van mindenkinek annyi ügyfele, hogy ennyi műkörmös nem hal éhen?

40 ezer fős városban lakom Bp mellett. Helyi fb csoportban legalább 200 műkörmöst lehet taláni + a pestiek. Hogy a francba maradnak életben ekkora konkurencia mellett?


A covid hisztit meg azért mondtam, hogyha baj lesz nem a kajáról fognak lemondani elsőnek az emberek, hanem a szépség ipari szolgáltatásokról. Hajfestés, műköröm, műszempilla és társai.

Érdekli a halált a te adózási formád és az üzlet bérlésed. Az undorító személyeskedő stílusodat már nem is kommentálom.

2023. szept. 7. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Tudod ha képes lennél normálisan kérdezni, nem csak vagdalkozni undorító stílusban, akkor lehet hogy normális választ is kapnál. De most az egyszer kivételt teszek veled remélem értékeled.

Sokan csak mellékesként csinálják, a főállásuk mellett körmözgetnek (vagy eltartja őket a párjuk vagy a szüleik). Jobb esetben elvégezték legalább az OKJ-t. Van aki pályakezdő és így gyűjt tapasztalatot vagy vendégkört.

És hát sajnos sokan bármi végzettség nélkül, a Youtube meg a TikTok videókból "tanulták" meg a szakmát. Szalonjuk sincs (nem is lehet, mert nincs meg az OKJ, nem válthatják ki a vállalkozóit) otthon fogadják a vendégeket vagy házhoz járnak. Nem is adóznak persze... Az még hagyján hogy esztétikailag is értékelhetetlen körmöket csinálnak, amik leesnek pár nap múlva, a nagyobb baj, hogy véresre reszelik a vendég körmét, megsértik a bőrt körülötte, gombásodást meg algásodást okoznak, sokan a bőrgyógyásznál kötnek ki vele. De sajnos mindig lesz elég szerencsétlen, aki elhiszi, hogy neki féláron lesz minőségi körme ☹️☹️ és az ilyennek van pofája még nyíltan hirdetni magát, úgy büntetném őket, mint annak a rendje 😡 Szégyent hoznak a szakmára, a tisztességes körmösökre, akik adóznak betartják a szabályokat és igényesek a munkájukra. Mondjuk a 200 szerintem költői túlzás azért.


"Az undorító személyeskedő stílusodat már nem is kommentálom." Hadd kérdezzem már meg, van nálad otthon tükör?!

Kérdezhettél volna normálisan is, helyette belerúgtál egy egész szakmába.

Egy pár gyöngyszem tőled, ha már én vagyok a szemét, aki személyeskedik:

"Én mindig csodálattal nézem, hogy a sok műkörmös, szempillás és társai hogy a f@$zba élnek meg? Aztán ja jön valami hasonló, mint a covid megy a nyígás..." - ez például egy igazán kedves megjegyzés, kifinomult úri stílus, úgy egy az egyben.

Ezen kívül konkrétan adócsalónak neveztél minket, egy az egyben: "évi 12 millás hivatalos meg ki tudja mennyi nem hivatlos bevétellel?"

"Érdekli a halált a te adózási formád és az üzlet bérlésed." ↔️ "Meg KATA-zni havi 50 ezret adózni" Úristen, mi lenne ha még érdekelne is, te szánalmas gyökér? 🤡 Ahhoz képest, hogy nem érdekel, elég sokat turkálsz a zsebemben.

A fejemhez b.sz.od, hogy harácsolok, aztán amikor levezetem neked, hogy mennyi költségem van, akkor neked áll feljebb, hogy érdekli a halált... Köpjél már fel és álljál alá.

"A covid hisztit meg azért mondtam, hogyha baj lesz nem a kajáról fognak lemondani elsőnek az emberek, hanem a szépség ipari szolgáltatásokról. Hajfestés, műköröm, műszempilla és társai."

Most egyszer az a bajod, hogy honnan van ennyi vendég, utána meg az, hogy nem lesz? 🤡

Igen ez egy luxus szolgáltatás, ugyanúgy ahogy a vendéglátás, a mozi, a színház, a vidámpark, a síelés, a horgászfelszerelés, a modellvasút... Most mit akarsz ezzel mondani? Menjünk vissza a Rákosi-rendszerbe és éljen mindenki kenyérjegyen?


Honnan van benned ez a mocskos gyűlölet egy egész szakma iránt? Elhívtál randizni egy műkörmöst és nemet mondott? Vagy mi bajod van?

2023. szept. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!