Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az mennyire legális, ha...

Az mennyire legális, ha online vállalkozásommal elértem a mentes határt, és átadnám a szüleim nevére ugyan ezt?

Figyelt kérdés

Elértem a 2.320.000ft-os mentes határt, de csak havi 250-300 ezer ft bevételem van mellékállásban. Eddig szuper volt, de jelenleg főállásom sincs, és a 250 ezerből 150 ezer adót fizetek…


Mi lenne, ha megszüntetném a vállalkozást, és apa nevén folytatnám ugyan ezt?

Semmibe nem kerülne, és újabb 2.32 millióig ingyen tudnék számlázni, plusz megspórólnám a havi 150 ezres befizetést is.


2023. szept. 7. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha ez így elfogadható lenne, akkor mindenki ezt csinálná.


Amúgy picit zavaros a kifejtésed, így inkább nem megyek bele bővebben.

2023. szept. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen mentes határt értél te el? Mert az alanyi ÁFA mentesség határa 12 millió, az SZJA mentesség határa meg az éves minimálbér felé, ami 1,39 millió.
2023. szept. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mellékállású ev-ként, átalányadózó vagyok, itt van egy teljes mentes határ, ameddig semmit nem kellett fizetnem, ez volt a 2.32 millió ft.
2023. szept. 7. 22:04
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Függetlenül az adómentességi határtól, az már önmagábam sem legális ha más (jelen esetben apukád) nevében dolgozol.
2023. szept. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Függetlenül az adómentességi határtól, az már önmagábam sem legális ha más (jelen esetben apukád) nevében dolgozol."

Mivel senki nem tudja, hogy a munkát nem faterod végzi, szerintem nyugodtan csinálhatnád. Könyvelőd mit mond? Én a navot is megkérdezném a helyedben, de csak besétálnék az ügyfélszolira és általánosságban kérdezném, nem azonosítanám magam.

2023. szept. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ugyanarról a határról beszélünk, az 1,39 millióról, csak te bevételre vetítette, nem jövedelemre.

De komolyan, most, hogy 9 hónap után elérted a határt, más neve alatt akarod folytatni, hogy megússza havi 70 ezer adót? Nem is lesz ám feltűnő a NAV-nak...

Tipikus proli cigánykodás...

2023. szept. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Mivel senki nem tudja, hogy a munkát nem faterod végzi, szerintem nyugodtan csinálhatnád."


De a kérdés az volt hogy legális-e. Nem az.

2023. szept. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a vállalkozásodban van komolyabb fejlődési potenciál, tehát van rá esély, hogy emeld a bevételeidet duplájára vagy triplájára, akkor szerintem felesleges trükközni, nézz utána inkább a kedvezőbb adózási feltételeknek.

Ha viszont ez a bevételed fix, kvázi egy bújtatott alkalmazotti jogviszony, akkor...

2023. szept. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Tehat eddig egy ft adot nem fizetett ezutan mert mentes reszen belul volt. Most hogy foallasa sincs egy forint kozterhet se akar fizetni. Meg az anyad..de komolyan.


Remelem valaki felnyom.

2023. szept. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!