Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 18 éves kor alatt lévő gyerek...

18 éves kor alatt lévő gyerek adhat el termékeket vállalkozás nélkül?

Figyelt kérdés
Gyermekem nagyon ügyesen horgol. Arra a szintre jutott el hogy olyan a minősége, hogy simán mehetne vásárokba eladni. Csak azt nem tudom, hogy lehet ezt megoldani. 18 éves kor alatt nem lehet vállalkozást nyitni szóval nem tudom mit tegyek. Esteleg van valami megoldás? Most 13 éves. Feketén meg nem szeretném hogy csinálja.

2023. szept. 16. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Sehogy. Max úgy hogy a szülője értékesíti mint vállalkozó.
2023. szept. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Sehogy. Ez nem kivitelezhető! Egy 18 éven aluli gyermek nem lehet vállalkózó. És saját vállalkozásból sem lehet saját be vétele. 14 éves kortól válalhat diák munkát. De 14 éves kortól sem lehet saját egyéni vállalkozása. Maximum hogy ha a szülő értékesiti, és a gyereknek oda adja a pénzt.
2023. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm!
2023. szept. 16. 17:19
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem adhat el
2023. szept. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
3-as kérdezőnek. 2-es voltam. Azért nem kell elkeseredni. Mert van rá megoldás. A szülő lehet vállalkozó és szülő értékesítheti a gyerek által készített termékeket. Viszont az igy szerzett pénz, az hivatalosan a gyerekké. Tehát a szülő nem élhet vissza a gyerek tehetségével és a gyerek pénzével.
2023. szept. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 5-ös, ezt biztosan megpróbáljuk. :D
2023. szept. 17. 09:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Üdv!


Eladhatja "használt megunt" címszavakkal.


Itt jön az ellentmondó csavar, azt mondja a bolond törvény, hogy évente 900 ezer forint számlaértékig teheti ezt meg.

Csak használt cikkről magánszemélyként nem kötelező számlát adni.

2023. szept. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Árulni egy kiskorú is árulhat használt megunt dolgokat.


Attól mert eladja a használt kisautóit, ruháit, cipőit, terítőit, még nem lesz "használtcikk kereskedő".


1999-ben én kisnyulakat árultam húsvét előtt a vásárba, 12 évesen és a mai napig ugyanúgy megteheted ezt akár kisnyúl akár kiskutya akár naposcsibe, akár kismacska, de akár hímestojás is lehet!

2023. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!