Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik vállalkozói forma...

Melyik vállalkozói forma lenne a legmegfelelőbb ha még kevés bevételem lenne az elején?

Figyelt kérdés
Etsy boltot szeretnék indítani egyéni vállalkozóként. Melyik vállalkozói forma lenne a legmegfelelőbb ha még kevés bevételem lenne az elején? (Egyetem mellet csinálnám) Nem tudom hogy milyen egyéni vállalkozói lehetőségeim vannak. Válaszokat előre is köszönöm!

2023. okt. 14. 20:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Amennyiben az egyetem főállásnak minősül (tehát nappali tagozatos vagy), abban az esetben gyakorlatilag csak átalányadózó vállalkozó lehetsz. (Szjá-s is lehetnél, de az neked nem érné meg.)


Ha viszont nem “főállású” egyetemista vagy (pl. levelező), Akkor KATA. Ám ez csak abban az esetben működhet, ha cégnek nem, csak magánszemélyeknek számlázol.

2023. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!