Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mihez érdemes kezdeni 12,5-15h...

Mihez érdemes kezdeni 12,5-15ha termőfölddel?

Figyelt kérdés
Öröklés útján került a birtokomba. Nem értek a mezőgazdasághoz, művelni és eladni nem akarom.

nov. 13. 08:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Akkor érdemes lehet lebetonozni, jó lesz parkolónak.
nov. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Épp azt a két dolgot nem akarod, amit érdemes lenne.


Akkor mit akarsz? :D :D :D

nov. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 krwkco ***** válasza:
79%

"Mihez érdemes kezdeni 12,5-15ha termőfölddel?"

A szomszédnak vagy a közeli gazdák valamelyikének bérbe lehet adni.

Megnézheted a telekkönyvben, hogy kik vannak a szomszédságban. Megkérdezheted a helyi önkormányzatnál, ahol Marcsika biztosan tudja, hogy ki akar terjeszkedni a közelben. Vagy érdeklődhetsz a kocsmában, ha a helyi "mindentudónak" fizetsz egy sört.

nov. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Évi 1-1,5 milliós bevételről mondasz lesz, ha nem adod bérbe, ellenben költséged lesz vele, mert ha parlagfüves lesz nyáron, akkor irtanod kell.

Ugyanakkor, ha van pénzed, bérmunkában is műveltetheted, megvan minden mezőgazdasági műveletnek a piaci ára, amiért elvégzik helyetted a munkafolyamatokat a szántástól az aratásig és tovább. Ezzel viszont az éves bérleti díj többszörösét is megkeresheted, de idődbe és pénzedbe kerül. De legalább beletanulsz.

nov. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 krwkco ***** válasza:
22%

A földművelés egy szakma és foglalkozás. Ismerni kell az alapokat, jelen kell lenni az irányításhoz és a döntésekhez, és tehetség is kell hozzá. Mert egyedi körülmények esetében fel kell ismerni, hogy mi lenne a legjobb.

Az többnyire nem működik, hogy valakihez föld kerül és feladja az addigi városi életét és elkezdi művelni. Hogy majd "megtanulja". Vagy hogy távolról művelteti másokkal, akik nem érdekeltek az eredményben.

A bérlő érdekelt.

nov. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek, hogy van pár ötletem. Mivel a falu 10km-re van egy egész jó iparosodó 30.000 fős várostól, így ipari hasznosításra gondoltam első körben.
nov. 14. 08:27
 7/18 anonim ***** válasza:
25%
És mi mondjuk meg, hogy mi legyen az...? Bohóc vagy.
nov. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mi legyen vele. A kérdés + ötletek szerzése miatt íródott.
nov. 14. 08:44
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

"Mivel a falu 10km-re van egy egész jó iparosodó 30.000 fős várostól, így ipari hasznosításra gondoltam első körben."

Gondolhatsz te bármire, ha a realitások nem támasztják alá. Inkább álmodozol.

Az ipari területek nem 10 km-re a várostól költöznek a pusztába, hanem a főút vagy vasúti csomópont mellé. Előre le vannak osztva a politika által, hogy hol és mi lesz építve és a legfrekventáltabb területeket már rég a politikusok birtokolják minden lényeges helyen, vagy ők lesznek az elsők, akik az információ birtokában megvásárolják azokat.

Ha nem vagy becsatornázva valamelyik párthoz, akkor marad a földművelés, vagy bérbeadás.

nov. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

"30.000 fős várostól, így ipari hasznosításra gondoltam első körben."

Egy 30 ezer fős város túl picike egy jelentős iparterület munkaerőigényének a kielégítésére.

"ipari hasznosításra gondoltam első körben."

Van hozzá pár tízmilliónyi tőkéd, hogy közműveket vezess a földedre és kiépítsd mint ipari területet? (víz, villany, gáz, csatornázás)

nov. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!