Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Készen van a munka de nem...

Készen van a munka de nem akar fizetni a megrendelő?

Figyelt kérdés

Szerződést írtunk, a munka határidőn belül elkészült a megrendelő a munkát átvette de nem tud fizetni, munka teljesítési igazolást aláírta, számlát kiállítottam de hamarosan lejár a fizetési határidő. Elsősorban békés módon probálom megoldani, egyeztetve vele.... elhangzott olyan is hogy talán a felét kitudja fizetni a számla fizetési határidőn belül, de a másik felét azt nem tudja hogy majd mikor.....

A munka bruttó 7 millio-ft értékű.


(Én)Vállalkozó : Kft.

Megrendelő : Bt.


Kérdés : mit tudok tenni ha nem tud fizetni vagy esetleg a felét kitudja fizeti talán, utánna mivan ?

Ti miként tennétek a helyemben? Hogy járnátok el?

Nem voltam még ilyen helyzetben.....



nov. 14. 21:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
A fizetési határidő lejárta után 3 fizetési felszólítás írásban, majd fmh kibocsátás.
nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Érdekes, hogy te mint kft vagy, de nincs ott egy könyvelő, egy ügyvéd, egy jogi asszisztens aki tudja, hogy ilyenkor mi a hivatalos teendő?
nov. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Könyvelőm szerint a határidő lejárta után előként fizetési felszólítás érdemes probálni,és közösen megegyezni a kifizetéssel kapcsolatban részletekben stb.., ha nem megy utánna jogi út, fmh nem jöhet szóba mert bruttó 3 millió felett van az összeg.

De baszus miért nem mondta hogy nincs erre meg a keret, megletett volna olcsóbban is csinálni ezt a projektet.....

Én fogok kijönni belőle szarul, majd várhatok a pénzemre míg megy a szarozás....

nov. 14. 22:12
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
A fizetési meghagyásos eljárás felső határa 30 millió, nem 3 millió.
nov. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%
Hat ebből tanulva legközelebb kérd előre a pénzt.
nov. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
45%

Bevett magyar gyakorlat ingyen dolgoztatni azt, akit lehet.

Ha neked a 7 millió nem számít, akkor ne csinálj semmit.

nov. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
60%
Milyen iparágban történt a teljesítés és hol, melyik megyében?
nov. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%
Szerencséd van, mert a Betéti Társaság beltagja a saját magánvagyonával is felel. Csináltam már több behajtást, a legtöbbet törvényes eszközökkel. De van olyan eset, amikor kicsit mélyebbre kell menni a cél érdekében.
nov. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
60%

Egy több milliós munka esetén ütemezni szokták a fizetést részmunkafolyamatok szerint 2-3 vagy akár több részletben. El lehetett volna kerülni vele, hogy 7 milliós kintlevőséged legyen.

"De basszus, miért nem mondta hogy nincs erre meg a keret, meg letett volna olcsóbban is csinálni ezt a projektet..."

Milyen teljesítéssel lehetett volna olcsóbban megcsinálni?

nov. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
60%
Szívesen és örömmel segítek behajtani!
nov. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!