Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kínai / Arab éttermesnek...

Kínai / Arab éttermesnek köelező a szakács végzettség? A magyar szakképzésben csak magyar konyha van. Nem?

Figyelt kérdés

2023. nov. 15. 18:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"A több ezer gyrososnál meg kínaiban meg mind van 1-1 megfelelő papírokkal rendelkező ember, aha persze."

Téged mi lelt, kérdező? Jelentsd fel őket egyenként, ha szabálytalanságot sejtesz és irigy vagy rájuk.

2023. nov. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem vagyok se a kérdező, se irigy. Nézd, engem ugyanúgy bosszant ez, mint az illegális szemétlerakás, a közlekedési szabályok nyílt figyelmen kívül hagyása és az összes többi, hanyag igénytelenség. A hanyagság önmagában nem lenne gond, de ha igénytelenséggel párosul, az számomra nyomasztó, sőt, mások számára akár veszélyes is lehet. De én megértem, hogy az alap mentalitás félre nézni és tovább menni, én is ezt gyakorlom, nincs nekem időm ezekkel foglalkozni. Azért reménykedek valami lassú, fokozatos változásban, pl. kóbor kutyával már nincs tele az utca mint a 90-es években, az emberek nem rugdossák maguk alatt a szemetet stb. :)
2023. nov. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van kínai éttermet vezető mondhatni barátom, egy kínai házaspár, itt élnek 20 éve, 20 éve járok hozzájuk enni kisebb-nagyobb rendszerességgel. Soha nem volt még gyomorrontásom sem az ételüktől. De ez igaz egy sima kínai büfére is, ahol minden nap ebédeltünk 2 éven keresztül, amikor a szomszédban dolgoztam.

Ellenben Burger Kingben és KFC-ben többször is jártam úgy, hogy a szendvicsük elfogyasztása után nem sokkal hígfosás jött rám. Pedig egyis sem kínai, hanem nagy, amerikai multik, még kínai alkalmazottjuk sincs, csak magyar konyhai munkások és magyar alapanyag.

Úgyhogy bennem semmilyen előítélet nincs a kínai kajával szemben, sem a konyhai dolgozóikkal szemben. Igénytelen szakács és konyhai munkás biztos van közöttük is, de a magyarok között is van bőven.

2023. nov. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nekem volt gyomorrontásom kínaitól, de nem ez mondatja velem amit mondok. Tényleg nem értitek, hogy nem "előítéletről" van szó, ha az ember bizonyos szabályok be nem tartását észleli... nektek az a fontos, hogy JÓ EMBEREK legyetek, mert külföldinél esztek, és nem lettetek fostosak tőle. Ám legyen, JÓ EMBEREK VAGYTOK :)

P.S. gyrososnál sose voltam rosszul, mégis furcsállom amit művelnek.

P.S. 2 A kínaiak hazai jelenléte egyéb érdekes kérdéseket is fölvet...

2023. nov. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Albániában a piacon a napon árulták a kecskehúst (lepték a legyek) még úgy 15 évvel ezelőtt nálunk már akkor is haccp volt.
2023. nov. 16. 23:54
 16/23 A kérdező kommentje:

Burger King, Kfc :D


Na megnézném ott is ki rendelkezik bármilyen végzettséggel is egyáltalán, nemhogy szakács végzettséggel!

A legtöbb diák! Még érettségijük sincs :D


Max biológiáról hallottak, élelmiszerkémiáról meg mikrobiológiáról tuti nem :D

2023. nov. 16. 23:59
 17/23 anonim válasza:

étterem tulajdonos vagyok Magyarországon Németországban

És török vagyok mindenki dolgozhat nem a származás számít

2023. nov. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nem is a "származás"-ra van kihegyezve a kérdés kedves török! Hanem arra, hogy a bevándorlók sosem végzik el azt a szakképesítő vizsgát ami a magyarnak vagy a dolgozójának jogszabályilag KÖTELEZŐ ahhoz, hogy étterme legyen.

Viszont ez a MAGYAR szakképzés köszönő viszonyban sincs a külföldiével, sőt össze sem hasonlítható!


A Magyar jog mégis egyenlőként kezeli!


Pedig egy magyarnak még a táplálkozási szokásai sem azonosak például egy Indiaival, vagy Kínaival, hát még az ételkészítési szokásaik...

2023. nov. 17. 22:57
 19/23 anonim válasza:
Értem köszönöm szépen jó éjszakát kívánok neked
2023. nov. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Szivesen, neked is.
2023. nov. 17. 23:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!