Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha vállalkozóként eladom a...

Ha vállalkozóként eladom a kézzel készített termékem az egyik barátomnak, csak pénztárgéppel tehetem?

Figyelt kérdés
Vagy simán állítok ki neki számlát (vagy nyugtát... mikor kell melyik?), kézpénzben kifizeti és annyi? Vagy ha élőben bonyolítok eladást kell pénztárgép?
nov. 19. 23:22
 1/8 A kérdező kommentje:
átalányadós vállalkozó vagyok, áfa mentes
nov. 19. 23:23
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell
nov. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Komolyan semmi egyértelműt nem találni a neten, hogy akkor most mikor és kinek kell.
nov. 19. 23:40
 4/8 A kérdező kommentje:
Tevékenységemnek fel van véve a Egyéb áruk piaci kiskereskedelme is, de azt se tudom ha kimegyek egy pici vásárba, ott kell-e nyugtát adnom, és ha igen, mivel.
nov. 19. 23:40
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha hasznalt arukent kinalod. Nem kell nyugta ..
nov. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pedig a ptg rendeletben elég egyértelműen le van írva, hogy kinek kötelező a gép.
nov. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Könyvelőd mit mondd? Jaa, hogy nincs.
nov. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%
Na igen, ezert jo ha van konyveloje az embernek...
nov. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!