Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Pénzforgalmi számla esetén...

Pénzforgalmi számla esetén milyen megkötések vannak?

Figyelt kérdés

ÁFA körbe fogok kerülni egyéni vállalkozóként. Eddig egy sima lakossági folyószámlám volt, de úgy tudom, hogy ÁFA körösként már kell egy vállalkozói bankszámla is. Gondolom ez azt jelenti, hogy a számláimat ide kellene fizetniük az ügyeleknek (ha átutalással fizetnek) és innen kellene a NAV-nak is fizetnem az adókat.

No de én innen hogy vehetem ki a pénzemet? Mert gondolom ennek az egésznek rohadtul semmi értelme sincs, ha utána én az ehhez a folyószámlához tartozó bankkártyámmal veszem meg a sarki boltban a kiflit meg a tejet. Innentől nekem majd állandóan utalgatnom kellene a pénzt a lakossági folyószámla és eközött?



dec. 6. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Elvileg le kell adóznod és utána tudod használni (és EV-ként nagyon sok az adó). Gyakorlatilag ezért szoktak ismerősöktől számlákat kérni az emberek meg kp-ban kérni a pénzt, leveszed kp-ban az összeget és fizetsz azzal.
dec. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Őőőő, ezt nem teljesen értem. Mégis mit adózzak le? Átalányadós vagyok, negyedévente fizetek adót, ez eddig is így volt. Most csak annyi változik, hogy ezentúl lesz ÁFA tartalma a számláimnak is, de én most nem erre vagyok kíváncsi, hanem hogy a "vállalkozói" bankszámlával kapcsolatban van-e bármi, amit tudnom kéne? Megjön rá a pénz és én utalhatom is tovább a lakossági számlámra?
dec. 7. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!