Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Osztottam-szoroztam és nem...

Osztottam-szoroztam és nem értem hogy a foodpanda-wolt futároknak az átalányadó hogy éri meg?

Figyelt kérdés
Eleve fizetik fixen a bérminimum adókat, aztán az adómentes rész elérése után fizetniük kell kb. 30% adót. Meg az ipát, meg a könyvelőt, meg az egyéb költségeket. 100 ft-ból elmegy 50 ft az adókra.
jan. 8. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Miért? Szerinted más területen nem megy el ennyi adóra? Dehogynem
jan. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Üdv a magyar adórendszerben. Mi érné meg egy wolt futárnak, bár teljesen mással foglalkozom, az elmondottakon felül biztosítást, szoftvereket és hardvereket fizetek állandóan, meg irodát. Hátha tudok ötletet meríteni :D
jan. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A futárcégek egy részét vagy egészét átválallják a járulékterheknek egy két hónap után, de ezt írják is.


Én azt em értem, hoyg a táblázatuk alapján egy rakás helyen nulla forint a címpénz, fővárosban nagyobb városokban, de egyébként is csak 100-300 forint.


Na ebből hogy lesz jövedelem? Mennyit kell ezért menni?

jan. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Főállásban minimum 700-800ezer bruttót meg kell keresni, hogy megérje.

Nagyjából leirom az én tavalyi évemet.

Az első 4 hónapban körülbelül 76500 forintot fizettem, mivel nem értem el az SZJA határt.

májustól már ráment az SZJA, így egy év alatt kb 1.8 millió adót fizettem be, ebbe benne az az IPA és a kamarai díj. Tehát havonta az adóm 150ezer volt, átlag 800ezres bruttó havi bevételnél.

Hugom könyvelő, így azzal nem kell számolnom.


Tehát 800ból marad 650. Ebből le kell vonni az üzemanyagot és a karbantartási költséget. Én egy kisfogyasztású autóval futárkodom de így is lehet havi 100at számolni üzemanyagra (aminek a fele ügye megint csak adó...) Plusz olajcserék, fékbetétek, néha ez, néha az megy tönkre.


Tehát ha mindent levonunk a 800ból, nettóba megmarad 500ezer. Viszont ehhez legalább kell 200 munkaóra vagy egy kicsivel több.

jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!