Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen szankciókra számíthatok...

Milyen szankciókra számíthatok ha számla nélkül "vállalkozom" építőipari munkát pl burkolás És egy navos próbavásárlásba futok?Van olyan lehetőségem hogy pl bedöglött a számítógép stb.. nem tudtam leszámlázni a munkadíjat csak a munka után

Figyelt kérdés

Vagyis a lebukás után számlázom le a munkadíjat

Tudok azzal védekezni hogy valamilyen technikai hiba stb történt ezért nemtudtam előtte odaadni a munjadíj számlát?



jan. 13. 11:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy lehet ilyennel védekezni. Ha bedöglött a számítógéped, akkor ott van a világon bármely másik számítógép (családtagé, rokoné, stb), vagy a telefonod, vagy bárki más telefonja. Végső esetben pedig papíron is kiállíthatsz számlát természetesen.


Mondjuk ha ismerősi körben dolgozol, ajánlások útján, akkor a büdös életbe nem fogsz próbavásárlásba belefutni. Más kérdés, hogy ki szeretne úgy burkoltatni, hogy semmilyen papír nincs róla.

jan. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Számlát ma már emailben is el lehet küldeni. A számla kiállítása megelőzi a fizetést.

Tehát trükközhetsz, csak megszívod.

jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem feltetlen elozi meg a fizetest, de megelozheti.
jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Ezt max úgy küszöbölheted ki, hogy csak ajánlás útján erkező ügyfeleknek dolgozol. De még úgy sem 100%
jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%
Lassuk be egy ilyen lebukasra nem nagy az esely. Ismet elterjedt a feketézés.
jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
Anális retorziókra számíthatsz.
jan. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
A büdös életbe nem buksz le. Egyértelmű, hogy feketén nem hirdetsz, így ajánlás után mész, ott meg ez ki van zárva. Egyébként a navos is ember, aki pénzből él.
jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Ha van ismeretségi köröd, és jó mesterember vagy, akkor kicsi az esély a lebukásra.

De ismeretlen mesterekkel pl én is kizárólag csak írásos árajánlattal és számlával dolgoztatok, mert volt már, hogy megszívtam. Aki nem akar ilyet adni egy ismeretlen vevőnek, az már eleve gyanús.


Inkább kifizetek ilyenkor 27% áfát, minthogy újra kelljen csináltatni a melót, vagy valaki meglépjen az előleggel.

jan. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%
Rossz számítógép, ez egy vicc? Én mobilon szoktam számlát kiállítani, ezt senki nem veszi be.
jan. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Oké értem amit írtok

Aki tudja írja már le milyen következményekkel jár ha bukok

jan. 13. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!