Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Főállású átalányadózós vállalk...

Főállású átalányadózós vállalkozás az alábbi feltételekkel megérni szerintetek?

Figyelt kérdés

Tudom, beszéljek könyvelővel, írtam neki de még várom a válaszát. De időközben hátha lesz valaki, aki tud segíteni.

A felállás a következő: Főállású vállalkozás (pszichológus) egy magánrendelőben, így a KATA nem játszik, mert a rendelőnek kell számlázni.

Max bevétel havonta 320.000 Ft (első pár hónapban biztosan kevesebb, utána pedig változhat, de maximum ennyi). Ebből a rendelő levesz 80.000 Ft-ot, így a havi bevétel 240.000 Ft. Ebből átalányadózási formánál pontosan mi jön még le, milyen járulékokat kell fizetni? Tb ebben az esetben mekkora összeg?

Nagyon köszönöm, hogyha valaki tud segíteni



jan. 13. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Jézusom, ez ekkora összegnél biztosan megéri neked?

[link]


Tehát ha jól értem, akkor te havi 240 ezer forintot számláznál.

Így egy évre vetítve összesen 2 880 000 forintot számláznál ki. Ebből iparűzési adó nélkül 1 319 936 forintot kell majd összesen leadóznod. Az iparűzési adót évi 50 ezerrel megúszod, ha kellene egy könyvelő, akkor az még minimum havi 15-20 ezer forint (bár amúgy erre kellő utánajárás után szerintem nem kell könyvelőt foglalkoztatni állandóan).


Ebből a havi nettód kb. 120-130 forint lesz. Ha ezt te tényleg főállásnak szánod, akkor dugja fel magának a havi 240 ezer forintját az iroda.

jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Főállású pszichológus havonta MAXIMUM 320e bevétellel? Hol van ez helyileg? Mennyit kérsz egy óráért? Inkább rendelj a lakásodban akkor, vagy skype-on, az jobban megéri.


Egy barátnőm coach (mégcsak nem is pszichológus) és egy skype-os órááért kér 10e forintot vidéken. Te képzett pszichológusként ennél bőven többet is elkérhetnél.

jan. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy többet kérhetnék, ez egy elég nagy magánrendelő, ahol több pszichológus dolgozik vállalkozóként, de mindenkinek van egy főállása mellette és úgy vállalkozik. Nekem nincs, de kaptam egy ilyen lehetőséget itt, és ezen gondolkodom hogy hogyan érné meg, mert ugyanannyi klienst fogadhatok havonta, mint a mellékállású kollégák, így a max bevétel ennyi.
jan. 13. 15:11
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ez alamizsna kategória.

Ha biztos vagy benne, hogy mennének hozzád a vendégek - ha jól értem ez nem biztos azért - akkor miért nem teljesen magadnak csinálod és akkor senki sem nyerészkedik rajtad?

Ha meg nem vagy biztos benne, hogy tényleg mennének a vendégek, akkor pláne nincs értelme. Átalányadósként akkor is adózol, ha nincs egy fillér bevételed.

jan. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Te képzett pszichológusként ennél bőven többet is elkérhetnél."


Kérni lehet, de kapni csak ott ahol van is pénzük az embereknek...


Pároméknál matek/fizika szakos tanár az irodavezető nettó 270 ért, én villanyszerelő meg gumis végzettséggel biztonságiőrködök havi 360 ezerért napi 12 órába...

jan. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"ugyanannyi klienst fogadhatok havonta, mint a mellékállású kollégák, így a max bevétel ennyi."

Ki dönti el helyetted, hogy mennyi klienst fogadhatsz, ha vállalkozóként havi 80 ezerért bérelsz egy rendelőt vagy abban egy íróasztalt? Akkor mégis ki korlátozná a fogadható ügyfelek számát?

Vagy a rendelő recepciósa dönti el, hogy melyik pácienst melyik pszichológushoz irányítja? Vagy mi? Hogyan kell ezt érteni?

Kérlek, ne hagyd, hogy kezdőként kihasználjanak!

jan. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg mivel foglalkozol, kedves kérdező?
jan. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!