Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy adjak el használtruhákat...

Hogy adjak el használtruhákat interneten? 18 év alatt vagyok.

Figyelt kérdés
Unokatesómmal van egy olyan ötletünk, hogy megvennénk használt ruhákat és ezeket interneten adnánk el. Én úgy gondolom, hogy ha használt ruhákat veszünk boltokból, azokat már nem fogjuk tudni eladni haszonnal. Ezért gondolom nagykerekből kéne ezeket megvenni, ahonnan a turkálók, meg a használt ruhaboltok is. Nem tudom, hogy ezt megtehetjük-e valahogy 18 év alatt, és ha igen hogy?

jan. 14. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

"nem tudom, hogy ezt megtehetjük-e valahogy 18 év alatt, és ha igen hogy?"


Röviden és egyszerűen a válasz: Nem.

jan. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Ehhez vallalkozas szukseges. Ez gazdasagi tevekenyseg, amihez vallalkozas kell. Adozas, konyvelo stb.
jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy fentebb mondták, ez üzletszerű tevékenység (gazdasági tevékenység), amit adószám nélkül nem lehet végezni.

Az adószám nem azonos az adóazonosító jeleddel. Az adószámot az adóhatóság képzi meg a végzett gazdasági tevékenységre.

Gazdasági tevékenységet nagykorú állampolgár végezhet, hiszen ő már teljes körűen felelősségre vonható a tetteiért, kötelezettségekért. Persze kivételek vannak, de azok nagyon kivételek -> gyerekszínészek stb..


Tehát a válasz: NEM!

jan. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
majd erre visszatérünk, ha kijártátok az általánost, oké?
jan. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Az egy dolog, hogy megveszel egy bála használt ruhát, de lesz-e benne 3 olyan példány, amit bárki hajlandó tőled használtan megvenni, na és mennyiért...

Plusz postaköltség, plusz reklamáció, plusz egyebek.

Kicsit csiszoljatok még az ötleten.

jan. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen kérjetek segítséget személyesen egy felnőttől, aki jártas lehet a vállalkozások, adózások világában. Ha oldalakra vagytok kíváncsiak, ahol jól lehet használtruhát értékesíteni a neten akkor a Vaterát ajánlom, bár én csak a saját cuccaim szoktam eladni ott és arra nagyon jó.
febr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen egyszerű lenne, mindenki használt ruhát árulna.

De csak olyanoknak éri meg, mint a Háda, aminek boltjai vannak és már 30 éve csinálja.

Menjetek el diákmunkára, azzal biztosan tudtok pénzt keresni!

febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!