Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy rokkant nyugdíjas lehet...

Egy rokkant nyugdíjas lehet vállalkozó?

Figyelt kérdés
Tavaly lettem rokkantsági (rehabilitációs) ellátásos. Az egészségi állapot mértéke 30%. Az állapotom alapján "D" minősítési kategóriaba tartozom. "Rehabilitációja nem javasolt, kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható." A hivatalban rákérdeztem, hogy milyen munkát vállalhatok. Azt mondta a hölgyike, hogy bármilyet, összeghatár nélkül, és még be sem kell jelentenem. Most kaptam egy ajánlatot, csak vállalkozói tevékenységhez kötött. Erről a hölgyike nem mondott semmit. Valami olyasmit olvastam, hogy a minimálbér másfélszeresét kereshetem. Akkor most hogy van ez? És hogy kell adóznom?

#adó #vállalkozó #rokkant #Rehabolitáció
jan. 26. 11:11
A kérdező szavazást indított:
Lehet
Nem lehet
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
A NAV-nál érdeklődj. Kérj időpontot. Készséggel válaszolnak.
jan. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:
42%

"A rehabilitációs, illetve rokkantsági ellátásban részesülő személy dolgozhat egyéni-, illetve társas vállalkozói jogviszonyban is.

....

... jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül ne haladja meg a minimálbér 150 százalékát. Amennyiben a jövedelme ezt a jövedelemkorlátot meghaladja, akkor a rokkantsági-, illetve a rehabilitációs ellátást meg kell szüntetni.

...

A fenti jövedelemkorlátra vonatkozó feltételnek megfelel a vállalkozás, ha például minden harmadik hónapban kevesebb a vállalkozásból származó jövedelem a minimálbér 150 százalékánál, szakképzettséget igénylő tevékenység esetén a garantált bér 150 százalékánál."

pl. [link]

jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez így nem igazán éri meg. Esetleg, ha nem egyéni vállalkozóként, hanem magánszemélyként kérnék adószámot a NAV-tól, akkor az úgy menne? Akkor milyen tevékenységeket végezhetnék, mint magánszemély?
jan. 26. 15:16
 4/5 anonim válasza:

Szerintem a 2. egy korábbi cikkből másolt be.

2022 óta nincs korlátozva a rokkantsági ellátás melletti munkavégzés sem összegben, sem időben. Én 8 órában dolgozom, multinál.

Jól mondta az első válaszadó, a NAV-nál pontos választ adnak, én is inkább őket kérdezném, mint itt a laikus válaszolók tippjeire hallgatnék.

jan. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A NAV tájékoztatója szerint:

"(3) E § értelmében megváltozott munkaképességű személynek minősül az,

a) akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű..."

"Abban az esetben, ha az egyéni vállalkozó a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján megfelel a feltételeknek, akkor a minimálbér kétszerese után mentesül a szociális hozzájárulási adó fizetése alól."

Nekem ez 30%, tehát beleesek. De ez a szöveg mit jelent? Azt, hogy a minimálbér kétszereséig, azaz 533 600 forintig, semmilyen adót, járulékot, azaz semmit sem kell fizetnem? Illetve ez havonta, vagy évente értendő?

febr. 3. 16:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!